Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy 6 órás bejelentett...

Van egy 6 órás bejelentett munkahelyem. Mellette egyéni vállalkozó vagyok ahol fizetem magam után a járulékokat. Adóévkor nincs valami kompenzáció, hogy kettő helyről vannak utánam járulékok fizetve?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 21:16
 1/2 A kérdező kommentje:
"adóév végén" kartam írni:)
2011. jan. 25. 21:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha legalább heti 36 órás munkaviszonyod lenne, akkor csak a tényleges jövedelemkivét után kellene megfizetned a járulékokat.

Most heti 30 órásod van, így a minimálbér után mindenképp meg kell fizetned a vállalkozásodban a járulékokat (akkor is, ha nincs jövedelemkivéted)

A járulékoknál nem számít, hogy hány helyről kapod, az összeg után kell fizetni. Ha te egy helyről kapsz havi 450ezer forintot, ugyanannyi járulékot kell levonni és fizetni utánna, mintha 1. helyről 100ezret, 2. helyről 150ezret, 3.helyről 200ezret kapnál.

2011. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!