Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az, aki 1 éve és 9 hónapja nem fizeti a társadalombiztosítását, és visszamenőleg sem fogja kifizetni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tb fizetése nem lehetőség, hanem kötelezettség hazánkban. Tehát az, hogy visszamenőleg sem fogja kifizetni az azt jelenti, hogy akkor majd behajtják.

Büntetés ezért nem jár, a késedelmi pótlékon és az eljárási költségen kívül.

Előbb-utóbb mindenki megkapja a levelet az APEH-től, hogy rendezze a jogviszonyát...

2011. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én már kb 2 éve nem fizetem...sajnos nincs miből.nem tudom visszamenőleg is hogyan hajthatják be nekem az egész nagyon zavarosnak tűnik.olvastam olyanról egy jogi fórumon h egy fiatal egyetemet szerette volna elkezdeni 5 éve nem fizette a tb-t és semmilyen felszólítást nem küldtek.

Engem is nagyon érdekelne llenkező esetben mi történik remélem tudja valaki.

2011. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem édesapám nem fizette tavaly július óta, és levélben már értesítette is az adóhatóság. Viszont biztos vagyok benne, hogy ezt is (mint minden más kötelezettségét) el fogja hanyagolni, és kíváncsi lettem volna hogy ez esetben milyen büntetést kaphat. Arra lettem volna kíváncsi, hogy mekkora lehet kb az összeg amit be kell fizetnie, és ha nem teszi, akkor az adóhatóság milyen formában fogja ezt behajtani.
2011. ápr. 23. 16:16
 4/13 anonim ***** válasza:
ez olyan 100ezer ft körül lesz,egy hónapra 5100ft-ot kell fizetni egyébként.
2011. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
persze ha lesznek késedelmi kamatok akkor több de ha időben beküldik a felszólításra akkor gondolom ezt elengedik v kitudja...
2011. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy értettem, a kérdést, hogy ha a büntetést sem hajlandó kifizetni, akkor legvégső esetben hogyan hajtja be az adóhatóság ezt az összeget.
2011. ápr. 23. 16:29
 7/13 anonim ***** válasza:
gondolom lefoglalnak vmilyen értéket ami a nevén van.
2011. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk volt adósság már elmaradva(nem a mi hibánkból hanem "örökség")már jöttek volna foglalni de szerencsére nem voltunk itthon:)) a számla pedig közben rendezve lett
2011. ápr. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként az apukád miért hanyagolja ezt és mást is? Nincs pénze, vagy valami egyéb oka van? Jó kérdés, biztos az előbbi...
2011. ápr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem hat hónap maradt ki. (munkanélküliség, segélyre még nem voltam jogosult, igazából eszem sincs hozzá, hogy ilyenkor mit gondolnak, hogy ha nem keresek pénzt és nem is kapok munkanélkülit akkor miből fizetem a TB-t? Mondom, eszem sincs hozzá... de már megint felmérgelt :S)


A lényeg, hogy utána már dolgoztam folyamatosan, és most is dolgozom, és vonják a Tb-t. Nekem semmi gondom nem volt ebből. Semmi papírt nem kaptam fizetési kötelezettségről, dokinál sem volt gond. És ennek már három éve. Azóta dolgozom. Gondolom nem lesz már ebből semmi, ha eddig nem történt semmi.

2011. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!