Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövény műtét. Tapasztalatok?

Orrsövény műtét. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elegem lett abból hogy nem kapok levegő az egyik oldalon. Tudni szeretném mivel jár egy orrsövény műtét, mindent ha lehet.
2011. ápr. 30. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
a nagyapámnak volt majd holnap segítek ha talizok vele cső
2011. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. ápr. 30. 23:17
 3/9 anonim ***** válasza:
azt mondta nem fájdalmas neki altatásban csinálták de utána pár napig az orrán nem lehetett levegőt vennie csak a szályán
2011. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kellemes de nem fájdalmas
2011. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
azt mondja hogy nem is lesz sok vérveszteség a mandulaműtét több vérveszteséggel jár cső
2011. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem cső
2011. máj. 1. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nemrég estem át a műtéten. Mit mondjak nem egyszerű dolog. Nekem helyi érzéstelenítésben csinálták, négy napot voltam kórházban. Kb. egy órás volt a műtét, nem akarok kertelni néha fájt, de többnyire csak kellemetlen. Igazából az érzéstelenítő injekciók amik, nekem nagyon fájtak, a többit amit csinálnak veled csak érzed, meg hallod, de nem fáj. Ami még kellemetlen, amikor felrakják az orrodba a tamponokat. Két napig volt teljesen eltömködve az orrom, ezzel az evés-ivás nem egyszerű, mert egy deka levegőt nem kapsz és ízt, szagokat egyáltalán nem érzel.Aludni sem egyszerű így, arra hasonlít, mintha nagyon nagyon meglennél fázva, ez is inkább csak kellemetlen érzés. Miután kivették a tamponokat (megjegyzem ez sem kellemes érzés, amikor kiveszik, többnyire nekem csiklandozott, de kaptam előtte fájdalomcsillapítót, viszont az egyik tampon kicsit beragadt és azt amikor kiszedte fájt, vagy is őszinte leszek megkönnyeztem.)Szóval a tamponkivétel után nagyon jó érzés, mert érzed a változást, kapsz levegőt, szinte felszabadító, viszont a varrat még kicsit húzza ettől fájhat is. Rendszeresen kenegetni kell és szépen lassan gyógyul. Összességében megszenvedtem vele, de úgy gondolom ez a pár nap megérte, ha azt nézzük, hogy végre éltem végéig nem lesz vele gondom.

Igazából szerintem mindenkinek tapasztalnia kell, mert mindenki egyéni eset mindenkinek más fáj vagy más kellemetlen.

Ha rászánod magad, akkor sok sikert mielőbbi gyógyulást kívánok.

2011. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm! Pont ilyen felvilágosítást akartam,, még azt had kérdezzem meg hogy műtét után hogyan néz ki az ember? Kék-zöld volt az arcod vagy csak be vlt dagadva?
2011. máj. 13. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagyok kék zöld. Pár napja volt csak a műtétem, kívülről egyáltalán nem látszik. A tamponok amikor még bent voltak, azoktól úgy néztem ki mintha fel lenne dagadva az orrom, de miután kiszedték semmi jele nincs, annak, hogy műtét volt. Nagyon picit van megdagadva az orrom, de szinte nem is látszik. Csak érzem, hogy húzódik. Meg belül látszik a varrat, de senki nem fog az orrodban nézelődni az orvoson kívül. Amúgy két hétig nem fújhatom az orrom, nem érheti forróvíz a fejem (pl hajmosás csak langyos vízben), napra huzamosabb ideig nem mehetek, amíg a gyógyulási időszak van, nem lehet hajolni, cipekedni, sportolni és semmi olyat ami megterhelő az orrnak. Arra kell vigyázni, hogy ne kezdjen el vérezni, szakadjon fel a seb, vagy vérömleny keletkezzen. Szóval mindent csak óvatosan. A tüsszentés elkerülhetetlen, azzal is vigyázni kell, ha tüsszenteni kell nem szabad, hogy az orrodon menjen ki, csak is kizárólag a szájon. Amúgy műtéttel együtt két hét a gyógyulási idő (de ez csak az első szakasz)ez után már lehet menni mondjuk dolgozni, közösségbe menni stb. A teljes gyógyulás kb 4-6 hét.
2011. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!