Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gyógyszereket szedtek...

Csöpség kérdése:

Milyen gyógyszereket szedtek allergiára kismamák? Én a fűre, a nyárfára, a porra és a rozsokra vagyok allergiás.17 HETES KISMAMA

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, mert a terhesség alatt teljesen megszűntek a panaszaim, így nem kellett gyógyszert szednem.


Lokális szereket, mint orrspray, szemcsepp nyugodtan használhatsz, nem, vagy csak kis mértékben szívódnak fel.

Kalcium pezsgőtablettát is lehet inni, ha vesekövességre vagy hajlamos akkor növelni kell a folyadék bevitelt.


A tablettákat-antihisztamin nem javaslom. Hiszen a gyógyszercégek is azt az álláspontot képviselik, miszerint a jelenleg rendelkezésre álló adatok egyelőre nem elegendőek annak kimondására, hogy terhesség alatt az antihisztaminok nyugodtan szedhetők. Létezik olyan készítmény, mely a terhesség második harmadától kezdve a haszon és a kockázat mérlegelésével szedhető, ennek eldöntése azonban orvosi feladat. Mivel az antihisztaminok átjutnak az anyatejbe, így használatuk szoptató anyáknak nem ajánlott.


Ha aszmatikus panaszok is vannak mindenképpen javasolt pulmonológus felkeresése, a kezelés a legkisebb szükséges gyógyszeradaggal történjen.


Noha a gyógyszerek használatától mentes terhesség az ideális, ez gyakran nem valósítható meg, illetve nem javallt. Az asztmaellenes gyógyszerek mellékhatásaihoz viszonyítva a kezeletlen betegség sokkal komolyabb következményekkel járhat, hiszen a nehézlégzés következtében a magzat oxigénellátása elégtelenné válik.

2011. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam terhes és paráztam az allergiától, mert pont a szülés (császár) pont a parlagfûszezonra eset. Erre semmilyen tünetem nem jött elô, pedig máskor majd megfulladok.

Elôkészületként azért anno felhívtam az allergia-rendelést és ezeket "engedélyezték": Nasonex, Sterimar, Opticrome (max. 4x), Allergodile, Calsium sandoz (max. 3x) és sok folyadék.

Ha viszont súlyos allergiás-asztmás vagy, akkor (ahogy azt elôttem írták) mindenképp meg kell oldani, mert több a hátránya a babára nézve egy oxigénhiányos állapotnak. Ilyenkor mindenképp menj el szakrendelésre.

Olyat ne szedj, aminek a betegtájékoztatóján tiltás szerepel. De segítenek a patikában is.

2011. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!
2011. máj. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!