Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet egy orvos ekkora...

Hogy lehet egy orvos ekkora állat?

Figyelt kérdés

Mogyoródon lakom, de mivel minden nap pestre járok be, oda vagyok bejelentve a régi dokimhoz - olcsóbb, és kényelmesebb mint a hozzánk tartozó orvoshoz járni.

Már lassan 2 éve szenvedek "ekcémával", ahogy kedvesen megállapította a kerületi bőrgyógyász.


Brutális nagy nyirokcsomók miatt be kellett ülnöm a gégészetre, ahol a doktornő kifejtette az ambuláns lapon, hogy szerinte a bőrfertőzésem miatt gyulladtak be a nyirokcsomóim. Visszakérdeztem, azt mondta nem ekcéma.

Visszamentem a háziorvoshoz, megnézte ő is (az ujjaimon, az ajkaimon, a szemem körül szokott kijönni a dolog), és mondta, nem hiszi hogy bőrfertőzés, de nem is ekcéma.

Elküldött a bőrgyógyászatra, a főorvoshoz kértem időpontot.


Kb. 1 méterről ránézett a kezemre és közölte hogy ekcéma. Megmutattam neki az ambuláns lapomat, és közelebbről az ujjamat, rá sem nézett, lehordott hogy látott már elég ekcémát.

Kifejtettem, hogy költözés óta ilyen, ha ekcéma, akkor allergiás eredetű.

Kioktatott, hogy minden ekcéma allergiás eredetű, majd ráírta az ambuláns lapomra, hogy festett hajjal, és fém órával jelentem meg.

Erre én megjegyeztem, hogy fél évig hanyagoltam a kedvenc órámat, és először festettem be a hajam, sminkelni meg ilyesmit nem is szoktam, a helyzet talán még jobb is mint előtte, nem érdekelte.


Nyomatékosan megkértem, hogy esetleg ha elvégezne egy allergia tesztet.

Közölte, felesleges, szerinte úgy sem tartóztatnám magam a számomra allergén dolgoktól. Ekkor én még türelmesen elmagyaráztam neki, hogy a baromfira is allergiás vagyok, mégsem eszem, pedig szeretem.

Ő közölte, hogy szerinte akkor se válnék meg az ékszereimtől - semmilyen ékszert nem hordok már csak azt az árva órát, és nem is körülötte vannak bőrtüneteim.

Majd amikor megint szabadkoztam volna, kijelentette hogy DRÁGA egy ilyen vizsgálat, és én különben sem tartozom a kerületbe. Mikor felajánlottam hogy legközelebb beutalóval érkezem, szó szerint közölte hogy leszarják.


Ezek után csodálkozott, hogy rácsaptam az ajtót - persze a kis fizetés papírkáját aláírtam, hogy ha meggondolnám magam és a betegjogi képviselőhöz fordulnék, nehogy azt mondja, hogy elvégezte a vizsgálatot.


Ti mit szóltatok volna? Megemlítsem a háziorvosomnak? Ahogy ismerem, elereszt egy-két telefont.


(Hozzátenném, a nyirokcsomóim eredetét azóta se sikerült megfejteni, jövőhéten látogatok el a "hozzánk tartozó" kórházba)


2011. máj. 19. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd meg a háziorvosnak, mivel neki is tudnia kell a diagnózist, és ha az úgy született, hogy meg se vizsgált, akkor ezt veszi figyelembe.

Ez az orvosi része.


Az emberi pedig az, hogy a helyedben bepanaszolnám a betegjogi képviselőnél. Bunkózáshoz sincs joga, de nem is vizsgált meg. Így pedig meggyógyulni sem fogsz.

Neki az a dolga, hogy diagnosztizáljon, kezelést javasoljon, gyógyszert írasson, nem az, hogy rajtad verje le a frusztrációját és az előítéleteivel szembesítsen.

2011. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na azért szoktam már csak magánorvoshoz járni, ha valami bajom van, szakrendelésre kizárólag akkor megyek, ha a fogamzásgátlót íratom fel, mert tényleg ilyenek állami rendelésen. Neked sem tudok egyebet javasolni, ha azt akarod, hogy foglalkozzanak veled és kiderítsék mi a bajod, akkor a zsebedbe kell nyúlnod, kül. így jársz sajnos.
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Te jó ég. Ez most frankón komoly? Mármint létezik ilyen? :O Értem én, hogy nincsenek megfizetve, de akkor már ezt kell csinálni? Sajnos okosat én nem tudok mondani, azon kívül, hogy megemlíteném a háziorvosnak, mert ilyen témákban a "szemet-szemért" alapon vagyok. Hiszen, Neked lehet komolyabb bajod belőle (Isten ments!!!). Ezért járok én magánorvoshoz, igaz hogy megkérik az árát, de el is mondja mi a bajom.

Lásd, jó pár évvel ezelőtti esetem. Gyantázás után, szólt a kozmetikusom, hogy pár helyen felszakította a bőröm legfelső rétegét, mondtam, hogy oké, máskor is előfordult, nem is éreztem.

Másnapra, elég érdekes piros foltban kiütéses lettem ott, ahol a bőröm felszakadt. Kirohantam a fürdőbe, felhúztam a pizsimet és az egész mellkasom olyan volt. Fél perc győzködés után, hogy ne legyek rosszul, fel tudtam állni a kád széléről, majd szóltam anyunak. Egyből háziorvos, nem igazán tudott okosat mondani, azon kívül, hogy allergiás reakció, elküldött bőrgyógyászhoz. Ahhoz képet, hogy nem magán volt, kellet időpont. Pár hét után a negyven fokban nem bírtam, hogy ne vakarjam magam vörösre, szóval odaállítottam, megmutattam a recepción, hogy mi a bajom és közöltem, engem nem érdekel, de fogadni fog a doki.(Y) Mondanom sem kell, a víz is irritált, sőt attól még pirosabb, duzzadtabb, csúnyább lett a kiütésem, ami, az első jelektől kezdve csak súlyosbodott. A két alkarom tele volt, és a nyakamtól a hasam aljáig egybefüggő vörös kiütés volt. ( a rózsahimlőhöz tudnám hasonlítani, csak sokkal-sokkal csúnyább). Nagy nehezen bejutottam a dokihoz, kérdezte mi a problémám, felhúztam a pólómat és elsápadt. Na, gondoltam magamban, ez mondom jól kezdődik. Közölte, hogy nem fertőző, majd kencét kaptam, ami nem szívódott be és ilyen gyógyszertári "tusfürdőt". Hetekig semmi változás, közben folyamatosan jártam vissza. Mondanom sem kell élveztem volna a nyarat, mint minden fiatal és már csak 2 hét választott el az edzőtáboromtól. Akkor jött a segítség, amikor a legkevésbé számítottam rá. Kaptunk egy magánbőrgyógyászt, aki elmondta, hogy a kezemen allergiás-ekcémás kiütésem van, eszembe ne jusson törölközni, mert a váladékot ami folyik belőle szétkenem és továbbterjed. A testem többi felére nem tudott mit mondani. (Két fajta allergiás kiütésem lett, egy időben, egy azon dologtól) Elkezdtük kutakodni, mi az ami új (mosópor, öblítő, ruha...bármi). Végül kiderült és elmehettem a táborba szigorú feltételek mellett és saját felelősségre, mivel az izzadság, a napfény, Balaton vize nem tesz túl jót. Szerencsére nem lett komoly következménye. 2 féle kencét kaptam egyet nappalra, egyet éjszakára.

És a legjobb, mind ennek az egésznek a kiváltó oka az ALGOPIRIN volt. Azóta nem szedhetek, pedig nem voltam gyógyszer zabáló, csak fogfájásra vettem be egy-egy szemet, ha már tényleg a végletekig fajult a fájdalmam.


Ez az egész procedúra másfél-2 hónapig tartott, kész kín és szenvedés volt. Mint már említettem, irritált a víz, a ruha, a meleg, az izzadság, minden, amit csak el tudsz képzelni. Sírtam a fájdalomtól a fürdés és a krémezés közben is.

Ennyit a mai orvosokról, és tudom, hogy vannak kivételek, de ők vannak kevesebben.

L/20

2011. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát, köszönöm a válaszokat :)

Sajnos nincs pénzem most ilyenekre, éppen költözés alatt vagyok :( Pedig sokan ajánlották az óbudai egészségcentrumot :(

2011. máj. 19. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!