Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez mit jelent konkrétan?

Ez mit jelent konkrétan?

Figyelt kérdés
Hisztológia : jól differenciált pulmonalis adenocarcinoma
2011. máj. 22. 15:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ezek alapján anyukám a IV. stádiumban van,de a köhögésen kívül nincs baja,és az a daganat is 5 mm....
2011. máj. 22. 16:52
 12/24 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnám, hogy negyedik, inkább második-harmadik, de nincs meg minden adat a staging-hoz. A mellékveséket nem elegendő ultrahanggal diagnosztizálni, minimum CT kellene az adenóma, vagy áttétes tumor differenciálására. Biztosan fognak még egyéb vizsgálatokat is végezni, akkor lehet majd pontosabb a besorolás.
2011. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én is furcsálnám,hiszen étvágya van,jó súlyban is van,de egyébként CT megvolt :Jobb oldali túlsúllyal a rekesz feletti segmentumokban durva fibrosis látható.Emellett mk. csúcsban egy egy 5mm-es kerek intrapulmonalis elváltozás is megfigyelhető.A szív és a kisvérkör rendben.A mediastinumban főleg a carina magasságában elhelyezkedve több 5-12 mm-es nyirokcsomó látható.Megnagyobbodott nyirokcsomók ábrázolódnak mk. hilusban is.A sinusok szabadok.Vél : fibrosis pulm. I.u
2011. máj. 22. 17:29
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja igen ez mellkas Ct...köszönöm az eddigi válaszokat, a leirtak szerint van még esély a gyógyulásra?....
2011. máj. 22. 17:34
 15/24 A kérdező kommentje:
Légyszi ne pont ezzel a kérdéssel hagyjatok itt...:(
2011. máj. 22. 18:25
 16/24 anonim ***** válasza:

Rajtam kívül nem igazán látok itt senkit, én válaszolok Neked, amíg és amire tudok.

Nos, a leírt CT lelet kicsit hiányos (vagy nem másoltad be az egészet), mellkas CT-nél nyilatkozni kell a mellékvesék állapotáról is...A diagnózis ráadásul fibrózis, ami nem jelenti a rosszindulatú daganatot. Vajon miért is csinálták meg - nagyon helyesen - a tüdő biopsziát? Megérzésből? A szintén negatív bronhoszkópia alapján...? A lényeg, hogy - szerintem - a kezelésekhez még eléggé kedvező stádiumban derült ki a baj. Én úgy gondolom és szívből remélem, hogy megfelelő terápiával elejét lehet venni a betegség elhatalmasodásának. Nyilván majd az onkológus szakorvosok tudnak ennél pontosabbat mondani.

2011. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. máj. 22. 19:06
 18/24 A kérdező kommentje:
De van itt egy olyan is hogy Bronchoskopos tüdőbopsia : Magnilitás nem bizonyítható.A cytológiai kép alveolaris sejtek hyperplasiájára utal.
2011. máj. 22. 19:08
 19/24 anonim ***** válasza:
A bronhoszkópiának is megvannak a maga korlátai, hiszen azzal az eszközzel nem lehet az eszköz fizikális vastagságánál vékonyabb hörgőágakat vizsgálni, tehát nem lehet bármely területről mintát venni. Ezért érthető, hogy egy negatív bronhoszkópos lelet ellenére sajnos lehet a periférián lévő rosszindulatú daganat, ezért a nem vizsgálható területeket másképpen, más módszerekkel kell megközelíteni. A hiperplázia is felvetheti a sejtburjánzás gyanúját.
2011. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Tehát többet tényleg csak további vizsgálatokkal tudunk meg?Nagyon aggódom anyukámért!
2011. máj. 22. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!