Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítség, leégtem nagyon?

Segítség, leégtem nagyon?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj mindenhol,mit csináljak még? fújjuk meg kenjük mindennel,de még mindig nagyon fáj és húzódik,és szerdán lesz tesim,és nem tudom,hogy fogok így tesizni,mikor gyógyul meg kb?

amiben tudtok segítsetek,vagy írjátok le,kérlek


2011. máj. 23. 15:05
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
Hűteni kell hideg vízzel, aztán hidratáló krémmel kenni. Ennyit tehetsz. Pár napig eltart, mire rendbejön.
2011. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennek most utána néztem a neten és mindenhol valóban a hűtést írják, holott én azt hallottam (és tapasztalta is) hogy ha hűtjük az égett felületet addig kellemes, de utána még forróbbnak érezzük, ez valami védekező reakció a hidegre, nem tudom szakszerűen elmagyarázni. bocsi :-( a krém mindenképp jót tesz.
2011. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:
Égésre mindig a hűtést ajánlják. Fontos hűteni, mert a gyulladást csökkenti a bőrben. Olvasni olyat is, hogy kamillateás borogatás, de az nem jó, mert a kamilla szárítja a bőrt!
2011. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tejföl az segít?
2011. máj. 23. 15:28
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:

Tejföl nem ajánlott, mert utána lehetetlen lemosni, és nem is sokáig hideg. Ha rászárad, akkor meg ledözsölni nem lesz kellemes az égett bőrről.


Hideg víz a legjobb rá. Folyó víz esetleg, vagy jeges borogatás.

2011. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha sokat testápolózom,akkor nem fog hámlani?vagy arra mit ajánlotok?
2011. máj. 23. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
A méz is jó az égett bőrre. Vízalapú, ne zsíralapú hidratáló kenőccsel kend be.
2011. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni gyógyszertárban égési sérülésre sprayt. Egyszer tesóm égett brutálisan meg a napon, azt javasolták, hogy jó vastagon fújjuk be azzal, és hagyjuk kicsit szabadon azt a felületet, amíg be nem szívja. Pár nap alatt jobb lett, és nem is hámlott le utána.
2011. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem a nevét?
2011. máj. 23. 16:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem tesómnál pont Panthenol volt, de láttam már több félét is. Ha bemész a gyógyszertárba, és elmondod hogy neked égési sérülésre adjanak valamilyen sprayt tuti, hogy a kezedbe nyomnak párat! :)

Lehet kapni különböző napozás utáni krémeket is. Ezek víz alapúak, illetve kicsit hűtenek, de nem kifejezetten napégésre valók, így lehet hogy csak adsz egy pofont a sz*rnak. Már bocsi a kifejezésért. Amíg nagyon fáj, addig ezt a spray-t javasolnám, vagy a hideg vizet ahogy a többiek is... amikor már kevésbé húzódik, mehet a krém, hátha az megakadályozza a hámlást. Legközelebb jobban vigyázz, az ilyen mértékű leégés nem játék!

2011. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!