Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S! Nagyon leégtem a...

S. O. S! Nagyon leégtem a napon! Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
A baj onnan kezdődik h fehérbőru vagyok mégis voltam olyan hülye h elmentem strandolni pénteken és szombaton.Ezt persze már ezerszer megbántam!!!!! Tegnap kezdtem érezni h nem lessz jó vége a dolognak mivel nagyon piros lett a vállam és a kezem.Hazaérkezéskor azonnal bekentem magam olyan krémmel ami leégésre van.De nem éreztem h segitene valamit is.Az északa kész borzalom volt,szinte minden órában megébredtem!Egyszerüen mostanra már semmi erőm sincs,a karom alig tudom mozgatni annyira fáj.Gondoltam arra h ha beulnék egy kád hideg vizbe az talán segit de akkor a megfázésom lenne rosszabb.Már ugy érzem h egyre csak jobban fáj mindenem.Szeretném h véget érjen ez a rémálom.Mit tegyek még,és bocsi ha rossz helyre irtam.
2010. jún. 13. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tejföl, aloe vera gél, és a tégelyes nivea krém jó vastagon kenve, ezek enyhítik tapasztalatom szerint. De lehet, hogy orvoshoz is kéne menni vele. Igyál rengeteg vizet, lehet, hogy belázasodsz, akkor lázcsillapító is kell. Én egyszer 2 napig nem tudtam lábra állni, enni sem, úgy leégtem egy tengerparton fél nap alatt. Tudom milyen szar. Máskor kenjed magad, mert később nagyon ronda szeplős lesz a bőröd.
2010. jún. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Zuhanyozz langyoskás vízben (ne legyen kellemetlen, de meleg se), folyasd magadra hosszasan, az hűsíti a bőrödet. Utána kb. tonnányi jó minőségű napozás utáni testápoló csodákat tesz. De! Ha egyetlen hólyagot, sebet is látsz, ha belázasodsz (egy kis hőemelkedés még belefér), hánysz, stb., mindenképpen menjetek az ügyeletre.

Ma pedig csak a hűvös, lefüggönyözött szobában legyél, bőven elég a bikinialsó/fürdőgatya (nem írtad, vagy én siklottam át felette, hogy lány v. fiú vagy-e :=) ), ne irritáld semmilyen szükségtelen ruhával az égett bőrt.


A bőröd nagyon megsínyli az ilyen leégéseket! Lehet, hogy most "csak" néhány szeplőt kapsz, pár év múlva viszont leesett állal nézegetheted, hogy te miért nézel 30 évesen úgy ki, mint egy 45-50. Higyj nekem, 40 éves vagyok, a bőröm teljesen átlagos a koromhoz képest, de látom, milyen sok korombeli napimádónak már el van vékonyodva (pont, mint az öregeknek), meg van roggyanva, össze van ráncosodva a bőre (és a sok beteges bőrelváltozást, leműtendő, elfajult anyajegyeket már ne is említsük). Pedig én is szeretem a szép barna bőrt, nyaranta szinte csoki (na jó, kakaó :=) ) barna vagyok. De mindig nagyon vigyázok, hogy félárnyékban legyek, sose égjek le (rengeteg jó erős naptej), 11 és 3 óra között pedig csak teljes árnyék, de leginkább a hűvös ház. Hidd el, érdemes odafigyelni!

2010. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igaz,elfelejtettem, 15/L.Sebeket és hólyagot sem látok.Viszont a 2 karom a legmelegebb és a többi részem kicsit enyhébb.Ruhát épp csak egy vékonypántos trikó van rajtam mert másban nem is birok lenni.Most rendesen megtanúltam a leckét,akármennyire is szeretek vizben lenni eldöntöttem h ilyen fájdalmat többször nem tudnék elviselni igy óvom magam minden hasonló esettöl.
2010. jún. 13. 07:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb legyél óvatos, mert a bőr nem felejt!!!

Én is sokat leégtem fiatalon, most 40 körül vagyok és tele anyajeggyel, barna pöttyökkel.

ha már így jártál,kenegesd az égett részeket!!Nekem a Panthenol vált be,gyógyszertárban lehet kapni,de házilag jó a joghurt,tejföl is.Mindenképp olyan kenőcs, ami hámosít.Igyál sok folyadékot,egyelőre ne menj a napra, egy jó hüvös és sötét szobában pihizzél(feltéve ha megoldható, mert nálunk momentán olyan meleg a szoba,hogy ,meg lehet pusztulni:(

Remélem nincs nagyobb bajod,legközelebb vigyázz jobban magadra.

2010. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Garantált h óvatosabb leszek ezek utan.Hüvös szobát én sem találok mivel itt is szörnyű meleg van.Ma ki sem mozdulok a lakásbol! De sajnos holnap ki kell mennem mert a fogorvoshoz kell mennem és akkor majd egy gyogyszertárban biztos veszek valamit ami segit addig maradok a tejfölnél.De sok folyadékot miért kell inni?
2010. jún. 13. 07:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Kövirózsa habkrém hatásosan enyhíti az égési sérüléseket. Érdemes beszerezni és mindig tartani otthon.
2010. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tejfölt, joghurtot nagyon NEM ajánlom. Mivel a bőröd megégett, sebes, ezért a tejföl, joghurt bacijai csak rontanak, fertőzik az égési sérülésed. SEMMIKÉPP ne tegyél rá, helyette MEGFELELŐ krémet rakj rá, ami a sérült bőrt gyógyítja és táplálja, nyugtatja. Sajnos tegnap én is leégtem, körömvirágos leégés utáni krémmel tudom enyhíteni. Sajnos itt sincs hűvös szoba.
2010. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor még szerencse h nem tettem tejfölt,ugyse szeretem :D
2010. jún. 13. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!