Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyáron is szabad levetetni...

Nyáron is szabad levetetni anyajegyeket? Melyik évszakban a legajánlatosabb? És ha levetetem, nem alakulhat ki rák?

Figyelt kérdés
Kérem a tapasztalatokat! :)
2011. jún. 2. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

En vetettem le parat. Szerencsere nem tortent semmi. Nem tudok rola, hogy az evszakoknak lenne hozza koze, viszont nemreg olvastam valami meglepot. Azt irtak, hogy a borgyogyaszat igencsak homalyos terulet meg az orvostudomany szamara a mai napig is, azaz hirdetnek es megcsinalnak olyan beavatkozasokat aminek a hatasat es kovetkezmenyeit nem is igen ismerik. Ebbol a szempontbol eleg elgondolkodtato.

Arra kerdesedre, hogy alakulhat-e ki rak.

Elvileg igen, mert nem tudjak pontosan, hogy mitol alakulhat ki, igy a mutet altal okozott beavatkozas is valthat ki sejtburjanzast, ugyanugy mint mas egyeb irritacio, de ez nem biztos.

Mint irtam en vetettem le parat, elvittek szovettanra, negativ volt, azota eltelt par ev es meg elek.

Viszont szamomra eleg gyanus, hogy sok embernel egesz addig nincsenek sulyos tunetek amig el nem megy kivizsgalasra, vagy mutetre. Ott jol megpriszkaljak aztan fel ev mulva meghal rakban.

Szoval ha a szakemberek sem tudjak akkor mi meg kevesbe.

2011. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A levetetés szempontjából édes mindegy, hogy melyik évszakban veteted le, sebgyógyulást tekintve, viszont egyáltalán nem. A legszebb sebgyógyulásért a legjobb, ha ősszel/télen történik a műtét, mert fél évig tilos szoláriumba menni, illetve napozni, mert nagyon csúnya lesz a heg. Rólam 11 anyajegyet vettek már le, mert kiskoromban volt melanomám, így minden hirtelen növő/deformálódó anyajegyet kötelező levetetnem, szóval van gyakorlatom :) A rákot tekintve az a lényeg, hogy időben, és ép széllel vegyék le, hogy még véletlenül se maradjon tumor sejt a szervezetben. A bőrrák ilyen szempontból a "legjobb", mert egy kis odafigyeléssel hamar észrevehető a gyanús anyajegy.
2011. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben! :) Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 4. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!