Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok, nem...

13 hetes kismama vagyok, nem csúsztam ki az idöböl a Down-kór szürésröl? és hol a legajánlatosabb ezt megcsinálni. Egy 33 éves elsö gyerekét váró kismama.

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 13hét+5naposan vették le a vért hozzá,de ha egy nappal később megyek,kicsúsztam volna az időből.A baba ülőmagasságát nézik(CRL),nálunk ez 78mm volt aznap.Itt Győrben a terhesgondozóban veszik le a vért,máshol nem tudom,hogy van ez.Üdv.:26 hetes kismama
2009. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszöszönöm szépen a választ.
2009. aug. 19. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
En 13 hetes es 2 napos vagyok, epp ma megyek kombi tesztre (uh es vervetel), ez meg belefer. Eredetileg ket nappal kesobbre volt az idopont, meg az is jo lett volna, de hivtak korabban, mert lett egy uresedes ma. En ugy tudom, hogy 13 hetes 6 napos korig csinaljak ezt meg, de az elso babammal tavaly nekem az un. negyes tesztet csinaltak, amit kifejezetten a 2. trimeszterben kell elvegezni, akkor ahhoz a 16. heten vettek tolem vert. (En kulfoldon elek de biztosan van ott is ilyen vizsgalat, csak azt hiszem, hogy a negyes teszthez levett vert mindenhonnan Angliaba kuldik ertekelesre, ezert draga lehet. Ezt csak azert irom, hogy ha esetleg lemaradnal a kombirol, akkor is lehetne meg csinaltatni masik vizsgalatot.)
2009. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon elek (Anglia) 13+1 hetes vagyok es ma voltam down szuresen. 10-kor levettek a vert, mondtak, hogy egy orat menjunk nyugodtan setalni addig meglesz a ver eredmenye. 11-re visszamentunk, bementunk uh-ra az tartott kb. 30 percet, ott megneztek a baba mereteit meg amit szakmailag kellett es a verteszt eredmenyet osszesitettek az uh eredmenyevel majd mindent szepen elmagyaraztak es mar jottunk is haza az eredmennyel. A down kort neztek, az Edwards kort es a valami Patau szindromat ami egyfajta kromoszoma rendelleneseg ha jol ertettem. Ugyhogy nem kestel le semmirol szerintem, ne aggodj.
2009. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszolóhoz csatlakozom, a baba ülőmagasságát nézik először is. Én a helyi kórház ambulanciáján csináltattam meg (nálunk ingyenes volt).

2009. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!