Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A jobb oldali mandulám NAGYON...

A jobb oldali mandulám NAGYON bevan gyulladva. Lázam 38.6, nagyon gyengének érzem magam, és fájdalom csillapítón élek reggel óta, hogy legalább inni tudjak, mert lassan ott tartok, hogy a nyálamat sem tudom lenyelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erőm sincs elmenni ügyeletre (tudom ez hülyén hangzik), de úgy érzem, hogy össze esek ha gyalogolnom kell, tényleg nagyon rosszul érzem magam. Háziorvosom pedig 7végén nem rendel, itthon viszont csak fájdalom csillapító van, méz és tea. Mit tegyek, hogy jobban legyek? És kérlek ne az legyen a válasz,hogy rohanjak ügyeletre, mert 1xüen nem bírok. Pénz talán 1000ft van nálam, mivel holnap jönnek haza szüleim...ezért taxizni sem tudok. :S
2011. ápr. 30. 14:22
 1/3 lóf4szJankó válasza:

Egyszer en is votlam igy , nekem mindket mandulam rohadtul be volt gyulladva 3 napig.Enni ,inni csak nagy fajdalmak aran tudtam es csak minimlais mennyiseget ,az is csak joghurt volt egypar kanal.3nap alatt 5kilot fogytam ,mert tenyleg nem tudtam enni.A nyalamat sem tudtam lenyelni ,teleköpkodtem vagy 6-7 tanyert.

Kend be valami gyulladascsokento kremmel vastagon , koss ra valami kendőt, borogasd.Mast nemnagyon tuds ele csinalni ,en sem mentem vele orvoshoz ... az elso 3nap nagyon sz*r volt ..utana fokozatosan jobb lett, 5-6 nap alatt elmult.

2011. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A lázadat is csillapítani kell. Ha nincs otthon lázcsillapító akkor hűtőfürdővel. Ne igyál hideget vagy meleget. Langyos vagy szoba hőmérsékletű teát igyál. Ha nagyon rosszul vagy hívd ki az ügyeletet. Ki kell menniük hozzád ha te nem tudsz menni.

2011. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem tüszős mandulagyulladásom nézett ki így. Kapásból azt tudnám mondani, hogy egyél fagyit, de ha nincs otthon, akkor jeget szopogass, vagy valami hideget igyál/egyél... bármit, ez egy kicsit segít a nyelés dolgon. Esetleg tekerj a nyakad köré hideg vizes törölközőt. Ezek váltak be. De én kélek, hogy amint lehet menj orvoshoz, mert nekem is félő volt, hogy fekély alakul ki, pedig én az elejétől kezdve naponta kaptam injekciót, járt hozzám az orvos, szedtem gyógyszert és blablabla... szóval ez komoly.

Remélem már jobban vagy és hamar meggyógyulsz. Ha baj van szerintem nyugodtan felhívhatod egy barátodat, talán ő vagy az ő szülei tudnak segíteni, ügyeletre vinni.

2011. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!