Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sz. Erint-tetek kibírja addig?

Sz. Erint-tetek kibírja addig?

Figyelt kérdés
Letört körübellül 3 hónapja a fogam fele és eddig nem fájt...e sokáig gennyedzett...kaptam rá vmi öblögetős antibiotikumot. Mostanában elkezdett fájni és 2 napig egyfolytában gennyedzett, de nem tudok elmenni a fogorvoshoz, csak a hét végén vagy a jövőhét elején. Mit gondoltok addig lehet valami baj ? Addig nem megy fel a genny az agyamig ugye ? Hogyan lehet azt észrevenni ? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
2011. jún. 6. 19:16
 1/1 anonim válasza:

Ha gennyezik, az nem jó... Az a baci jele. Ami megtámadhatja az állkapocs-csontodat is (parodontitis), ami elég komoly. A fogakról szerintem nehezen megy fel az agyadig, (az inkább az arcüregre és a középfülre jellemző,) de ha fejfájást, fáradékonyságot, szédülést, vagy új, idegrendszeri tünetet észlelsz, irány a doki. Én azt mondanám, hogy mihamarabb menj vissza a fogdokihoz.


Milyen szert kaptál öblögetésre? Mert ha fertőtlenítő, akkor azzal folytathatnád hét végéig az öblögetést (esetleg más fertőtlenítővel, pl. klórhexidin, de akár a szájvíz is segíthet), ha viszont antibiotikum volt benne, akkor fennáll az esetedben annak a veszélye, hogy már az előző antibiotikumra rezisztens baktériumok okozzák most a gyulladásodat, ezért ebben az esetben nem javaslom az öblögetést.

2011. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!