Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező a társadalombiztosítás?

Kötelező a társadalombiztosítás?

Figyelt kérdés
Az a havi 5100-as vagy a bruttó bér 7.5%-ás történet. Mi van ha valakinek ez nem kell mert magánorvoshoz jár?
2011. jún. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És ha úgy alakul, akkor magán-kórház?
2011. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nos!A tb kötelező vagy igy vagy ugy de fizetni kell ha nem fizeted visszamelöleg majd kifizettetik.Amúgy szép és jo a magán doki nekem van tb-m és attol független magándokihoz is járok,de ha an az emberrel valami akkor jobb a tb,ugyanis olcsobban meguszod meg nem tudnak mindig a magándokinak szólni ha baj van.
2011. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A TB-t mindenkinek kötelező fizetni!

Én is a magánorvosokat szeretem és CSAKIS magánorvosokhoz járok,állami vagyis "ingyenes" rendelésre SOHA nem járok,de a TB-t sajna akkor is fizetni kell mindenkinek, mivel törvényileg sajna KÖTELEZŐ!


Aki nem fizeti be attól utólag behajtják 2007. áprilisig visszamenőleg.


Szóval ez nem egy olyan dolog, hogy "én nem fizetek és nem tartok igényt az állami rendelésekre mert magánorvoshoz járok".

Ilyet nem lehet! Ez egy szolidaritási alap, ami 2007, áprilisa óta MINDENKINEK kötelező!


Aki hivatalosan bejelentett munkahelyen dolgozik annak automatikusan levonják a fizetéséből, aki meg nincs sehova bejelentve, annak 5100 ft-ot kell csekken befizetni minden hónapban.


Az egyetlen kivétel ha valaki törvényileg igazoltan HAJLÉKTALAN és bizonyíthatóan nincs se lakása,se jövedelme, se családja aki el tudná tartani.

Mindenki másnak KÖTELEZŐ a TB-t fizetni!

2011. jún. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 10. 02:42
 5/12 anonim ***** válasza:

69%-os!


Fontos lenne,szóval tudok valakiről aki nem fizet tb-t,de szeretne akkor 2007 től számítva az 4 ilyen év,még nem szűrték ki a rendszerből.De hogyan tudna úgy tb-t fizetni hogy ez ne derüljön ki,ill hogyan tudná azt megoldani hogy ne egy részletbe kelljen ezt kifizetnie,hanem a havi 5100 helyett mondjuk a dubláját fizesse pár évig?Szóval van e ilyenre lehetőség.Nem volt munkája,meg a családból többeknek sem,ezért még ezt az összeget sem tudta magára fizetni.Szeretne fizetni,de hogyan több százezret nem tudna kifizetni.Ilyenkor milyen részelt fizetésre van lehetőség?

ha tudsz válaszolnál rá,vagy tudsz olyan oldalt ahol le van írva.

2011. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó író!


Amikor 2007 áprilisában bevezették ezt MINDENKIRE KÖTELEZŐ jelleggel, akkor először 5850 ft volt, utána levitték 4350 ft-ra, utána lett 4500,aztán 4950 és idén lett 5100 ft a havi TB díj azoknak akik nem bejelentett munkahelyen dolgoznak.

Az AKKORI díjakat is beszedik utólag.


A kérdésedre válaszolva, kb 4 évig kéne dupladíjat fizetnie az ismerősödnek csekken, hogy "egálba" kerüljön és utána már csak a sima díjat kéne fizetnie.


Ha esetleg nem érted, elmagyarázom.


Az egyszerűség kedvéért számoljunk most 5000 ft-tal.

Egy év az 12 hónap. 12 X 5000 =60ezer

4 év = 4X60 ezer =240 ezer. Ennyivel tartozik az ismerősöd.


Ha 10 ezret fizetne be havonta akkor kb 2 év alatt kifizetné amivel 2007 és 2011 között tartozott,DE ugyebár a következő 2 év vagyis 2011 és 2013 közötti díj ebben még nincs benne!

Még csak ott tartunk, hogy 2013-ig kifizeti amit 2007 és 2011 között NEM fizetett be!


Ha 5000 ft-tal számolunk akkor a 2 évi NORMÁL díj az 24 x 5000 vagyis 120 ezer ft lesz.

Ha továbbra is 10 ezret fizet az illető havonta, akkor a 2011 és 2013 közötti időre eső 120 ezer ft-ot EGY év alatt vagyis 2014-re befizeti.

Ekkor ott tartunk, hogy a 2007 és 2013 közötti időszak le van rendezve. De a 2013 és 2014 közötti EGY évvel még mindig tartozna.


Ha az utána következő EGY évben is 10 ezret befizet havonta, akkor abban már benne van az ELŐTTE való EGY évre szóló tartozás is és az azévi díj is!


Utána már elég csak a NORMÁL díjat fizetnie.

Napersze én most csak az ALAP díjakat számoltam, a kamatokat nem!

Nem tudom, hogy az APEH mekkora kamatot számol fel a későn fizetőknek.


Tehát mégegyszer összegezve a választ a kérdésedre: Mostantól számítva NÉGY ÉVIG kellene az ismerősödnek dupla összeget fizetnie havonta csekken ahhoz, hogy egálba kerüljön önmagával és utána már elég csak a sima összeget fizetnie.


De ha mondjuk 20 ezret fizetne havonta....csökkenthetné az időt....

2011. jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi a választ,a 20.000 nagyon sok lenne neki,mert elég szegények és most is hol van munkája,hol nincs.A családjában is ez a jellemző.De szerinted ha bemegy az Apeh-hez ott adnának részlet fizetésre lehetőséget neki?Vagy interneten keresztül,hol lehetene utána nézni?

Vagy hol kellene elindulnia,bemegy és kér papírt gondolom,de akkor ott kérdezősködhetnek,mert eddig nem bukott le?

De azért ez elég gáz,mert a sok bonótól meg nem szednek be semmit.Bocs,de ez az igazság.


Mert most gondolj bele bemegy az Apeh-hez és gondolom ott kell tb fizetéséhez valamilyen papírt kérni,amit kitölt,ott meg kérdezősködhetnek és akkor nagy baj lehet.Szeretne fizetni,de nem tudja hol induljon el.

2011. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Annyi az egész, hogy bemegy egy akármilen APEH irodába és kér csekket a TB fizetéshez. Rányomtatják a nevét, lakcímét és az adószámát.

Gondolom adókártyája van ugye? Vagy az sincs?

Egyébként telefonon is lehet kérni, hogy küldjenek ki neki csekket TB fizetéshez.Akkor is ezeket az adatokat kell megadni telefonon. Név, lakcím,adószám.


Egyébként mi az "bónó"? :DDD Ezt még sose hallottam :DDD

2011. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem bunkoskodnak ha látják a hajlansoságot.Mindenképp mondja el h nem volt munkája és ezért enm tudta fizetni.Van ismerős aki szintén igy van és kapott csekket a havi tb-ről+a tartozáshoz is és ő is akkor fizetni hogyha épp van többlet pénze,azza marad rá és még nem volt belőle baj,mivel látják hogy törleszti mégha lassan is.Amúgy nem akarom elszólni de vannak bizonyos esetek amikor nem fizettetik meg,de az nagyon sokmindentöl függ és mivel nem személyes tapasztalat ezért nem tudok mondani semmit,de van olyan.Amúgy a polgármesteribe lehet kérni ingyen tb-t lehet h az ismerős megfelel a feltételeknek,bár szerintem már kért volna ha járna neki.Nem esz gond csak szépen lassan fizesse majd,még az sem baj ha egyik honapba tudja másikban nem,persze nem szabad visszaélni a dologgal.
2011. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ebkm * 2 a kamat asszem..


Egyszer volt egy 700ftos tartozasom, az 1 havi utan szamolodott, egyszer meg valami 5000res az meg valami 7havi után. Legutóbb mikor bennvoltam azt mondtak csak a kamatot fizessem ki azt ha egyszer kiszabjak akkor muszaj. Mert nem volt jogos mert én akkor suliba jartam csak arröl nem tudtak. Elinteztem de meg most se latom a lsitában hogy tudnanak rola. -.-

2011. jún. 12. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!