Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány napig jár még a tb/egészs...

Hány napig jár még a tb/egészségügyi ellátás, ha megszűnik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom régebben ez 45 nap volt. Ez mennyit változott?

Azt tudom, hogy egy idő után fizetni kell nekem havonta, hanem lesz állásom. Csak azt nem tudom pontosan, hogy megvan e még ez a türelmi idő.


2011. jún. 16. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, megvan még, és naptári napokra vonatkozik. Ha letelik, jelentkezz a Munkaügyi Központban, kapsz egy igazolást a regisztrációról amivel megkeresed az Önkormányzat Szociális Osztályát, s ott átvállalhatják Tőled a járulékfizetést (többnyire át szokták), s ennek fejében jogosult leszel egészségügyi szolgáltatásra! (vagyis nem kell fizetned ha orvoshoz mész).

A másik lehetőség, hogy fölkeresed a lakóhelyed szerinti Egészségbiztosítási Pénztárat vagy APEH-ot, és vállalod a havi 5100 Ft járulékfizetést!

2011. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!!!!! :)
2011. jún. 24. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!