Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sokba fog kerülni külföldön...

Sokba fog kerülni külföldön az orvosi ellátás?

Figyelt kérdés

Jelenleg Hollandiában tartózkodom, és bőrgyógyászhoz kellene mennem a kezemmel. Az a problémám hogy nincs utánam fizetve a tb se Mo-on se itt. Ilyen esetben mi a teendő?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 3. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Eu-ban sürgős ellátás ingyenes. Ha bejelentett munkád van, akkor ellátnak ingyen.
2011. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat :)

nem sürgős, és nincs is bejelentett munkám..

csak a párommal jöttem ki,jelenleg csak nyaralok.

2011. okt. 3. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:

mivel nincs biztosításod,fizetned kell

(a sürgősségi se ingyenes. ellátnak,demeg fogod kapni a számlát.Mindenhol az EU-ban)

egy sima rendelésnél olyan 40-60 euróra számíts

2011. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De szerintem a sürgős ellátáshoz nem a bőrgyógyászat tartozik. Ha mondjuk balesetet szenved, akkor oké. Én Svájcban voltam egyszer szarul, és bizony csak az, hogy a doki rám nézett meg felírt egy gyógyszert több tízezer forintba került volna, ha nem lett volna biztosításom.
2011. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy Vitiligo nevű bőrbetegségre gondolok. Azért szeretném megnézetni hogy az-e, mert egyre több folt van a kezemen, és ha nem lenne muszáj akkor nem mennék haza csak decemberbe.

ezért is kérdezem..


köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 3. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
ha itthon sincsbiztosításod,akkor itt is fizetni fogsz. Bocs, de azért felelőtlenség biztosítás nélküllenni,mi van,ha történik valami? és utána megkapos a többmilliós számlát? Itthon van lehetőséget 5100 Ft/hó, ingyen van minden más országhoz képest. És akkor van eu-s kártyád.
2011. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tb kártyám van, Eu-s is, csak szeptember elején lejárt a Tb-m. Anyukám elintézné nekem otthon, de ő elintézheti?

De a kérdésem végül is még mindig az lenne hogy szerintetek kb mennyibe fog nekem kerülni ha megvizsgál az orvos? Szerintem csak megnézi és maximum felírna rá valami krémet.


köszönöm a válaszokat

2011. okt. 3. 20:06
 8/10 anonim válasza:
Én munkanélküli vagyok tehát semmi jövedelmem sincs így nem tudnám fizetni ezt a sokak szerint kis összeget sem. Bementem a polgármesteribe elmondtam hogy nincs melóm sem pénzem viszont az orvosi ellátás az kell. Lehet igényelni hogy a TB-t ne neked kelljen fizetned kapsz egy papírt kitöltöd és már mehetsz is orvoshoz. Jaa és ez 1 évig él.
2011. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
előző vagyok külföldre ez nem tudom hogy érvényes-e ebben nem vagyok jártas. Azért remélem hogy segíthettem valamicskét :)
2011. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget:)

már sikerült elintéznem a dolgot. voltam az orvosnál is. A gyógyszerrel együtt amit felírt nekem fizettem 10 eurót ami szerintem nem is sok. sokkal többre számítottam.:)

2011. nov. 3. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!