Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Folyamatosan kiújuló viszketés...

Folyamatosan kiújuló viszketés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az egész kb. 1 éve kezdődött, amikor hirtelen a semmiből elkezdett viszketni az egész testem. Alig kapartam, de egyre jobban viszketett, égett az egész testem és ilyen vörös duzzadt csíkok keletkeztek a bőrömön a kaparás mentén, pedig mint említettem nem kapartam erősen. Elmentem orvoshoz, kaptam beutalót bőrgyógyászatra, ahol azt mondták, hogy valamit termel a bőröm ezzel nem lehet mit tenni vele kell élni. LEHETETLEN! ha kijön egyszerűen megbolondulok. Semmit nem irt fel rá, vettünk claritine tablettát, azt ha beveszem elmúlik és kb 5 nap múlva megint kijön, megint beveszem és jó. Ez megy egy éve. Szerintetek a bőrgyógyász volt rossz ( eléggé flegmán viselkedett -.- ) vagy tényleg ez lenne a helyzet? Allergia tesztem negatív mindenre. Naponta kétszer zuhanyozom, és nincs kiszáradva a bőröm. Ötletek, hogy mi lehet illetve mit tehetnék, esetleg jár valaki hasonló cipőbe? Nem szeretnék gyógyszereken élni életem végéig amikor lehet más megoldás is lehetne rá..
2011. jún. 20. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ekcéma?? (kérdezem, nem mondom, írd le pontosabban, hogy milyen a bőröd ott ahol kijön)

A gyógyszert folyamatosan kéne szedni, nem pedig akkor amikor kijön. Szedtem én is Claritine-t. Most Xyzal-t szedek. Ez sokkal erősebb, de mint minden gyógyszerhez a szervezetem ehhez is hozzászokott és így már nem sokat ér.

2011. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én ha jól tudom az ekcéma az ilyen kiszáradt, kiütéses dolog nem? nekem ha kijön akkor vér vörös ott ahol van és ilyen duzzadt csíkok lesznek ott ha egy picit is megvakarom. Ijesztően ronda :D
2011. jún. 22. 00:53
 3/4 anonim válasza:

szia! úgy látszik nem vagyok egyedül ezzel a problémával. mondjuk én még "csak" február óta szenvedek, de tudom, hogy mennyire pokoli érzés. annyira tud viszketni, hogy tisztára beleremeg meg szinte görcsbe állítja a lábam. illetve, mikor a fejbőröm viszket, amikor már durva, akkor olyan, mintha csípnének valami élősködők, holott nincsenek. én még allergia vizsgálaton (hátra ragasztott tesztcsík) nem vettem részt, hogy miért, azt inkább hagyjuk. de gondolhatod, hogy nem rajtam múlt. nekem a körzetim azt tudta tanácsolni, hogy vezessek allergia naplót, mivel biztos, hogy valamilyen allergia, ha az allergia gyógyszer bevétele után fél órával, órával, mintha elvágták volna. tegnap óta hanyagolom a tejet és a tejtermékeket, mert lehet, az okozza. vezetem, hogy mit eszem, iszom, milyen kozmetikumot használok. neten olvastam, hogy belső szervi bajok is okozhatják ezt a fajta viszketést (nincs látható jele és az egész testen jelentkezik). erre azt mondta a doktornő, hogy ahhoz komoly bajnak kéne lennie. viszont a vércukor probléma is ilyen tüneteket produkál. pár hónapja még nem volt cukor bajom, de hétfőn megyek laborba és meglátjuk. nem tudom, hogy Nálad volt-e ilyen vizsgálat, mert akkor még azt lehetne megpróbálni. az én esetemben teljesen mindegy, hogy hol vagyok, itthon, munkahely, vidék, bevásárlóközpont, busz, mindenhol előjön, ezért az biztos, a doktornő elmondása alapján, hogy valami olyan okozza a bajt, amit magamhoz veszek étel, ital, kozmetikum formájában. fürdeni csak mosdókenőcsöt használjak, testápolásra pedig gyógyszertári kencét. próbáltam már tavasszal, de nem vált be, ugyanúgy viszkettem tovább és csak akkor lett jobb, ha bevettem a gyógyszert. úgyhogy a bőrszárazságot nagyjából ki is lövöm. de ettől függetlenül most megint ezeket használom, hátha. arra még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet enyhíteni a viszketést, mert amit kaptam enyhén mentolos krémet, nem használ. szintén nem használ a hideg vizes borogatás. próbáltam aloe verával fújkálni, az sem használt. ja, és még a kálciumot mondták, hogy szedjem. bőrgyógyászaton többször voltam, nekem még azt nem mondták, hogy valamit termel a bőröm, ami okozza, hanem azt mondták, hogy valamiért felerősödött a bőröm érzékenysége.

sajnálom, hogy konkrét megoldást nem tudtam adni.

2011. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csabaaaaaa válasza:

Sziasztok! Én is a fenti problémával küzdök. Van valaki még hasonló helyzetben, esetleg valaki kigyógyult belőle?

Én elkezdtem kivizsgálásokra járni, allergia vizsgálat - semmilyen ételre nem vagyok allergiás. Majd jött a Gasztroenterológia rengeteg laborvizsgálttal és tenyésztések, de semmi kirívó, csak herpesz vírus. Ultrahang is csak kis homokot muatott ki az epevezetékben (epehólyagom már ki lett véve polip miatt).

Rendkívül zavaró a dolog időnként. Még annyival kiegészíteném a tünetet, hogy a vakarózás olyan érzés, mikor az ember leég és úgy vakarja meg magát.

2014. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!