Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kb már majdnem 3 heze...

Ha kb már majdnem 3 heze folyamatosan antibiotikumot "zabálok" és a papírjára az van ráírva mellékhatások közé, h előfordulhat bőrkiütés, bőrelváltozás, viszketés stb. akkor az előfordulhat a hüvelyemnél is?

Figyelt kérdés
Mármint az miatt is elkezdhet viszketni meg "égni"?
2008. aug. 9. 23:45
 1/8 A kérdező kommentje:
hete* bocsi
2008. aug. 9. 23:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum a jó baktériumokat is kipusztítja sajnos... A hüvelyedben lévő védő bacikat is kinyírhatta, lehet, hogy ez lehet a gond.
2008. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne, hogy miféle antibiotikum, meg milyen betegségre, mert ebből nem lehet igazán megmondani, mellékhatásnak ugyanis mindíg ráírnak félszáz dolgot, ami csak előfordulhat, hogy ne lehessen őket perelni aztán. De egyébként igen, előfordulhat, viszont a dokival meg kéne nézetni, mert lehet akkor más gyógyszert kéne szedni ehelyett...
2008. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most fejeztem be 2 heti szedés után a Ceclort (húgyhólyag, hugyutak gyulladása/fertőzésére szolgált..)

És tegnap vettem be az utolsó szemet és tegnap elött jelentkeztek a tünetek. Canestennel bekentem magam, de semmit sem javított. Gondolom ha gomba lett volna picit enyhítette volna, de nem!

2008. aug. 10. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetünk több baktériumsejtet tartalmaz, mint emlőssejtet, ezek életfontorrágú részei a testünknek. Ha megbombázod őket antibiotikummal, bizony kevésbé kívánatos szervezetek is elszaporodhatnak. A hüvelyben Lactobacillusok élnek, amelyek ha kipusztulnak, gombák szoktak elszaporodni. Tehát a kérdésre a válasz: EZ valószínűleg nem kiütés, hanem gombafertőzés, amelyet valóban az antibiotikum okozott.
2008. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És menjek vele orvoshoz vagy pár napig amig még az antibiotikum "hatása alatt vagyok" addig lesznek ezek a tünetek?
2008. aug. 10. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ártana megmutatni orvosnak, mert az antibiotikum szedése után nem biztos, hogy magától visszaáll az eredeti állapot. Segíthetsz ilyen tejsavas hüvelyöblítővel, illetve gyógyszertárban úgy tudom kapható ilyen joghurtos hüvelyöblítő, amely élő baktériumokat is tartalmaz. Amúgy a gomba ellen gondolom valamilyen gombaölő hüvelykúpot ad majd.
2008. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld emg a Canesten hüvelykúpot és ha az sem használ,akkor menj el a dokihoz!1390Ft a tabi.Jobbulást!
2008. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!