Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Filmtablettát összetörhetek?

Filmtablettát összetörhetek?

Figyelt kérdés

Mondtam az orvosnak, hogy gyógyszerfóbiám van, nem tudok bevenni nagyobb gyógyszereket, egyszerűen nem megy. Azt mondta, hogy akkor törjem össze a gyógyszert, ezután felírt nekem Cifloxin 250 mg filmtablettát. Amikor kiváltottam, akkor vettem észre, hogy filmtabletta... Ha jól tudom, ezeket nem szabad összetörni, mert azért kapják a filmes bevonatot, hogy csak a bélben oldódjanak fel, vagy valami ilyesmi. Most akkor összetörhetem, ahogy az orvos mondta?


Légyszi válaszoljon valaki hozzáértő, sürgős lenne, ma este be kell vennem az elsőt.


Előre is nagyon köszönöm!!!


2011. jún. 25. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden filmbevonat bélben oldódó. Ez a tabletta felezhető, szóval bár nem a legjobb, de nyugodtan összetörheted, mert nem bélben oldódó.
2011. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem összetörheted.Én sem tudom lenyelni még a legapróbb gyógyszert sem,párszor már megakadt a torkomon,így kivétel nélkül mindent összetöröm vagy elrágom(csokival,hogy elnyomja az ízét).Ezalól a filmtabletta sem kivétel:)Nekem hatott úgy is,arra vigyázz,hogy legalább azt tartsd be,amit ír a tájékoztató,hogy pl kaja előtt,közben vagy után ajánlatos bevenni,különben kikezdi a gyomrot.
2011. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan megfelezheted, én is ketté szoktam vágni a lányomnak, ő sem tudja lenyelni egyben.
2011. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Jó tudni, hogy nem csak nekem van ilyen fóbiám. :)
2011. jún. 25. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, a doki tudja, mit ír fel.

Vannak azok a bazi nagy, ovális vitamin tabletták meg antibiotikumok például, azokat két kanál között összetöröm porrá, aztán valami finom innivalóval lenyelem.Egészben nem szívesen, mert olyan érzés kb, mintha egy csónak úszna le a torkomon egészben.

2011. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ekeke ***** válasza:
0%
Fososok vagytok, semmi más. Amúgy meg a film sokszor azért van rajta, mert annyira hidrofil a felülete, hogy odatapadna a nyelvedre, torkodra, nyelőcsövedre.
2011. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!