Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be van gyulladva a mandulám?...

Be van gyulladva a mandulám? Hogy gyógyulhat meg?

Figyelt kérdés
A jobb mandulám nagyon be van gyulladva, orvoshoz nem akarok elmenni, itthon hogyan kúrálhatnám ki? Az orvos már ki akarja vettetni, ezért nem akarok elmenni hozzá.
2011. jún. 30. 15:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot már írt fel többször is és hát én nem szedtem sose. Utóbbi alkalomnál azt mondta többet már nem ír fel pihenjek otthon. Nem fáj csak kb. duplája mérete, nagyon piros és teli van a torkom slejmmel ami nagyon kellemetlen, munkahelyen nem kezdhetek el öklendezni.
2011. jún. 30. 15:06
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig azt ki kell vetetni. Nincs semmi gyógyszer rá, én is évekig szedtem gyulladáscsökkentőt, nekem már 2 éves koromba ki akarták venni, anyukám nem engedte. Majd 21 éves koromra már annyira kész volt, hogy levegőt nem kaptam miatta alvás közben, annyira meg volt dagadva, hát muszáj volt kivetetni. Azóta nem is horkolok :)
2011. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
fokhagyma, vöröshagyma, kamilla tea, és sok c-vitamin nekem ezek szoktak segíteni mandulagyulladáskor.
2011. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezzel orvoshoz kell menni.

Nyugi, amíg gyulladt, addig nem tudják kivenni.

De nem értem, mit kell egy mandulaműtéttől parázni?!

Az jobb lesz szerinted, mikor majd rámegy a szívedre meg az ízületeidre?!

2011. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

"Nyugi, amíg gyulladt, addig nem tudják kivenni. "


Már miért ne tudnák? Az enyém gyerekkorom óta be volt gyulladva, nem volt egy perc se hogy ne lett volna, kivették minden konfliktus nélkül. Amúgy meg, iszonyú volt a műtét 4 injekció után is éreztem mikor kivágta, azóta eltelt 3 év és azon a helyen a mai napig fáj. Ez van, nekem egy rémálom volt a 10 perces műtét. Ne mondja nekem senki, hogy az, hogy ülve műtenek nyitott kifeszített szájjal, miközben tűvel késsel madzaggal nyúlkálnak oda, az egy leányálom. Nagyon nem!

2011. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Általában érdemes kivetetni ha orvos javasolja, mert a gyakori gyulladásos állapot csúnya grimbuszokat tud produkálni a teljes szervezetben. Foltokban kopaszodástól kezdve, az ízületek tönkremenetelén keresztül egészen a rákig. Mivel amúgy én sem vagyok az a fajta aki csak úgy rohangál minden tüsszentésre a dokihoz, no meg a beléjük vetett bizalmam is meg van kissé tépázva, ilyen esetben másik orvos véleményét is kikérném, mielőtt kés alá fekszem.
2011. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ma már lehet altatást kérni túl nagy para esetén, de biztonságosabb a műtét ébren. Különben meg soha senkitől nem hallottam hasonló kínokról, nem kell begyulladni.
2011. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg nem kűzdöttek vele majd 20 évig. Gyulladt állapotban vették ki, mint már említettem, mindent éreztem, éreztem mikor kivágták, ahogy összevarrták. Valószínű, ha nem lett volna gyulladt nem fájt volna.
2011. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok most, jó ideje be van már gyulladva és ezért is féllek a műtétöl. Amúgy nekem van egy olyan problémám hogy sokszor nagyon nehezen kapok levegőt, ez okozná azt is? Voltam vele orvosnál de azt mondták teljesen egészséges a tüdőm. Gyógyszereket sose szedtem a mandulámra nagyon nem szeretem őket.
2011. jún. 30. 18:58
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt had kérdezzem meg még hogy az hogy a torkom folyton teli van az is emiatt van? Lehet ostobán hangzik de nem tudom hogy ez normális e vagy sem.
2011. jún. 30. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!