Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nagyon vashiányos vagyok...

Ha nagyon vashiányos vagyok és vérszegény, miért nem kapok rá gyógyszert?

Figyelt kérdés

Hemoglobin számom: 11,4g/dl (normál érték: 12,3-17,5), vas: 4,4umol/l (normál érték: 8,0-26,0).

Ugye kaphatnék gyógyszert? Menjek el egy másik orvoshoz?

18L


2011. júl. 4. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A vas tényleg elég alacsony, de a hemoglobin egyáltalán nem vészes. Nekem ennél sokkal rosszabb eredményeim vannak és még élek.

Erre nem feltétlen kellenek gyógyszerek. Helyes táplálkozással orvosolható.

2011. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, szerintem elég súlyos a helyzet, ugyanis állandóan szédülök, múltkor el is ájultam, majdnem agyrázkódást kaptam és nagyon nem szeretném ha ez még 1x előfordulna
2011. júl. 4. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig szédülök és alacsony vérnyomásom is van.

Több orvos is azt mondta, hogy ez a fiatal lányoknál sajnos gyakori és majd kinövöm.

Nekem anyukám is ilyen volt és ő is kinőtte.

Az a helyzet, hogy én sokáig szedtem vasat, de attól mégrosszabbul voltam. Jobb nekem anélkül. Inkább egészségesen táplálkozom. Sokkal többet segített mind bármilyen gyógyszer.

2011. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi! remélem tényleg elmúlik
2011. júl. 4. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes, mert a hemoglobinszinted teljesen rendben van. Feleslegesen ne akarj vasat szedni, a legtöbb ember vagy fosik, mint a gép, vagy napokig semmi. :D

De Szedj pl. Béres vastablettát, elvileg abban tényleg hatóanyag is van (a pezsgőtablettákban kb semmi). Emellett egyél sok vörös húst, zöld leveles zöldséget, sok c vitamint, mert segíti a felszívódást, kevés koffeint és tejet, mert az pl gátolja.

Nekem dilemmázott a dokim, hogy adjon-e vagy sem, de mivel a hemo mindenfélém erősen a 0 felé próbált közelíteni, inkább adott (pedig a vasam most nagyon jó volt)

Fél évente kérj egy labort, aztán ha romlik, akkor majd kapsz vasat. Nőknél teljesen megszokott dolog a vashiány, szóval lényegében átlagosnak mondhatók az értékeid.

2011. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk vasban a normál érték valahogy 10-30 között van, nekem 2 körül szokott lenni, de ez már extrém, én injekciókat is kaptam már rá. Neked elég valami étrend-kiegészítő szerintem, meg sok szeder, cékla, bodza, kökény stb. De vedd komolyan, először nekem is csak pezsgőtablettát meg vastartalmú ételeket kellet volna, de nem vettem komolyn, és idáig jutottam :(
2011. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!