Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szülés után lett...

Valaki szülés után lett vérszegény vagy vashiányos?

Figyelt kérdés
Én mióta megszültem azóta olyan nehezemre esik mindent megcsinálni,meg olyan nehezen kelek fel reggel. elég hamar is elfáradok néha még gyengének is érzem magam?
2009. okt. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, az első gyerekem után hónapokig tartott, mire erőre kaptam. A vas segítette. Ferro folgammát szedtem, és két héttel a megkezdés után (napi egy), kicsit jobb lett. Azt hiszem, sokban alkati kérdés az erőnlét, vannak akik szülés után pár héttel a régi energiájukkal rendelkeznek. Én most a második után úgy érzem, amíg nem alszom majd egyben legalább 5 órát, és összesen 7-8-at egész éjjel, addig nem leszek a régi, hiába szedek vasat... Azért próbálj feküdni, pihenni sokat-sokat, első baba mellett még lehet napközben is szundítani, ha a pici alszik. (Ja, és figyelj ,hogy egyél-igyál rendesen!)
2009. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem ijesztgetésképpen, de belőlem annyi vér távozott szülés alatt, hogy vérátömlesztést akartak adni.Aztán jobban lettem. Kb. 1 hónapra rá el akartam menni dokihoz a hpv szűrés miatt. pont itt volt a védőnő, vele együtt indultam el. Az első lépcsőfordulóig jutottam el, mondtam, nagyon szédülök. visszakísért. Utána vagy 2 hónapig szedtem a vitaminokat, és nem csak a vasat... nagyon fontos mellé pl. a c vitamin is, ez segíti a felszívódás hatékonyságát....

2009. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre mert ha lányom nem is kell fel éjszaka folyamán csak hajnalban akkor se érzem magam kipihenten.
2009. okt. 25. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vérátömlesztést kaptam. 3 hónapja szültem, és azóta is vasat szedek.
2009. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én már lassan hét hónapja,hogy szültem.gondoltam arra is,hogy a meghízástól van ez de ez nem az szerintem.
2009. okt. 25. 11:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Már mint azért vagyok így ellustulva.
2009. okt. 25. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
A császár után mikor hazamentünk és kijött a doki a gyerekhez engem is megnézett és felírta a vasat+javasolta az Elevitet.
2009. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vérátömlesztést kapott válaszoló. Kérlek szépen nézd már meg a zárójelentésedben, hogy a szülés utáni napon mennyi volt a VVT (2,85), HGB (81) HTC (0,23) értéked! Zárójelben az enyéim vannak. Csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire álltam a vérátömlesztéstől. !!

Bocs az offért, de nagyon érdekelne.

Egyébként a kérdésre válaszolva én is fáradékony vagyok, pedig napi egy neo-ferro-t szedek, c vitaminnal, 4 hónapja szültem. Vénásan kaptam szülés utáni napokban ferrlecitet.

2009. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is felajánlották a vérátömlesztést Hg(78), de nem kértem inkább. Kaptam vasat, és itthon is szedtem. Iszonyat sok teát ittam a tejci miatt, és nagyon rosszul éreztem magam még hetekkel a szülés után is. Aztán olvastam egy tanulmányt, hogy a tea elszívja a vasat a szervezetből. Azóta csak vizet iszom, napi egy multivitamint, és pár nap alatt már sokkal jobban éreztem magam. Meg mióta nem szoptatok, sokkal jobb a helyzet.
2009. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!