Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap hallható volt, hogy a...

Tegnap hallható volt, hogy a 03.31-én felírt gyógyszert áprilisban még a régi áron lehet megvásárolni. A gyógyszertárban nem ezt állítják. Mit tudtok erről? S mit tehetek akkor, ha 03.31-én vásárolt gyógyszert már a felemelt áron adták? !

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen gyógyszerről van szó. Az új rendelet csak bizonyos gyógyszercsoportokra érvényes.

Hivatalos forrásból:

"- Az Eü 90 százalékos támogatási kategória 9. a-b) pontja, az Eü 70 százalékos támogatási kategória 3. pontja, valamint az &n bsp;Eü 50 százalékos támogatási kategória 1.a) 1.- 1. a) 2. pontja 2009. április elsejével hatályát veszti. A 2009. április 1. előtt felírásra került gyógyszerek 2009. április 30. napjáig kiválthatók, és a beváltott vények elszámolhatók."

2009. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Népszabadság - 15. oldal - 2009. április 02. - [C2155731]

Csak néhány gyógyszernél halasztott a drágítás

-----------------------------------

Tegnaptól egy sor gyógyszer ára nőtt, minek kapcsán lapunk március 31-i számában azt írtuk, hogy "az április elseje előtt felírt receptek e hónap végéig még a régi áron kaphatók". Ez az állítás azonban pontosításra szorul, amennyiben kizárólag a gyomorsavcsökkentő és az allergia elleni szerek esetében van lehetősége a betegeknek arra, hogy az április 1-je előtt felírt recepteket április végéig még a korábbi, alacsonyabb áron váltsák ki. * (Népszabadság) (Ennyi a teljes cikk.)

2009. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hozzá kell tennem, hogy néhány gyógyszertárban érdeklődtem ez után az információ után, mi igaz belőle, s egyértelműen közölték velem - mindegyikben -, hogy ilyen nincs, nem is lehet, hiszen ahogy átíródnak a szoftverben a régi árak az új árakra, nem is tudnák a régi árak alapján adni a gyógyszereket.
2009. ápr. 2. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy nem mindegy, melyik gyógyszerről van szó, mert van, amelyiknek a támogatás-változása már átkerült az OEP honlapra, de amelyik az első válaszomban említett "halasztást" kapta, az az áprilisi kihirdetett árlistán még a régi áron szerepel. Elvileg a patikákban is e szerint kéne árazni, de az ottani rendszert nem ismerem, mert én nagykerben dolgozom.
2009. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 19:09! :)
2009. ápr. 3. 08:16
 6/6 A kérdező kommentje:
13:29 :) :)
2009. ápr. 3. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!