Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Égési sérülésnél mikor kell...

Égési sérülésnél mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Ha már felhójagosodott,nem sebesedik csak gennyesedik és be van gyulladva akkor már az veszélyes?Egy fél tenyérnyi égésröl van szó ami nem akar könnyen gyógyulni.
2011. júl. 18. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez a seb fáj... tehát minél előbb. Az is lehet, hogy ha úgy látja a doki, ad egy injekciót Tetanus ellen.
2011. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem kiégett a kipufogótól a lábam. egy jó 5x5 centis folt lett.. :S mielőtt fordulj orvoshoz!!!! Az égési seb fertőződik a legkönnyebben! Ő majd ad rá fertőtlenítő sprayt, vagy fertőtlenítő lemosót esetleg. Meg kötözni nehogy megsérüljön még jobban vagy fertőződjön! Amikor nekem elkezdett hegesedni, száradni, sebbé válni adott rá ilyen hámosító krémet attól gyorsabban gyógyult. De elég ronda heg maradt a helyén sajnos... Azt mondják egy idő után eltűnik, vagy halványul..
2011. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is adott tetanuszt.
2011. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
hámosító krémet felejtsétek el, mert heges marad utána a seb. a kezdetektől aloe vera kivonattal kell kenni (tehát az égési sérülés után rögtön lehet nyomatni rá), lehet kapni cserepesen, illetve spray formájában is. ez a spray picit drága, egy közepes flakon 5-6000ft, de nem csak égési sérülésre jó, hanem pl. ha kapar a torkod, vagy egyéb más bőrsérülésre is. hihetetlen gyorsan segíti a gyógyulást, tapasztalatból beszélek. (másod és harmadfok a bal kézfejemen teljesen) ha meg élő növényed van akkor a leveléből kell kipréselni a nedvet és azt rákenni. az elején csípni fog kegyetlenül, de napról napra jobb lesz!
2011. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

21:58as vagyok, kimaradt az elejéről, hogy AZONNAL ORVOS!

és a végéről pedig hogy az új bőrt nem érheti napfény, szóval 6 hónapig fehér cérnakesztyű viselése kötelező!

2011. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát akkor tényleg mennem kell ahogy irjátok a tapasztalatokat.Másfél hete hordozom már,szintén a lábamon van és néha már annyira fáj,hogy nem tudok ráállni.Begyulladt már,azért remélem nem titanus.Eléggé be vagyok most ilyedve,és mivel az itteni orvosokban nem igazán bizom,ezért huztam.Köszi a válaszokat.
2011. júl. 18. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Baleseti seb-re!
2011. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Mészáros ***** válasza:

Ez már másodfokú sérülé vagy égés orvoshoz kell fordulni és a hólyagokat nem szabad eltávolítani mert az spontán kifakad.Először víz tölti ki majd plazma ekkor fakad ki bekell kötni lazán és fertőtleníteni.Napi kötés szükséges.

egy eü-s tanuló

2011. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,már kötözöm minden nap.Voltam orvosnál,ott irtak ki krémet rá,már kezd gyógyulni,holyag nincs és nem is folyik,csak piros és még kicsit meg van dagadva meg még kicsit fáj.Ma már 2 hete,hogy ott van.Remélem már nem sok és elmulik.

Köszi a választ.

2011. júl. 23. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!