Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » NAV küldött a tegnapi nap...

NAV küldött a tegnapi nap folyamán 3 jól megrakott borítékot (csekkel).96. 000 Ft-ot kellene befizetnem Eü járulék címen a 2008-es és 2009es évre. Mit tudok tenni és kihez tudok fordulni eme követelés ügyében? (olvass tovább)

Figyelt kérdés
Jelenleg nappali tagozatos tanuló vagyok főiskolán 2010. évtől úgy 2013ig. Ez alatt a két év alatt a szüleim tartottak el. Semmilyen jövedelmet és vagyont nem halmoztam fel ez alatt a két év alatt. Mit tudok tenni és kihez tudok fordulni eme követelés ügyében? Mert nem tudom kifizetni ezt az összeget. Ha oda jut a helyzet hogy jön a behajtó, akkor mit visz el? Most is szüleimmel élek és semmi vagyonom nincs és jövedelmem is nulla. 2008tól 2009ig nem volt munkahelyem, mert két éven át felvételizgettem a hadseregbe, rendőrségre, ahova nem vettek fel. Ez alatt a két év alatt a szüleim tartottak el. Semmilyen jövedelmet és vagyont nem halmoztam fel ez alatt a két év alatt. Mit tudok tenni és kihez tudok fordulni eme követelés ügyében? Mert nem tudom kifizetni ezt az összeget. Ha oda jut a helyzet hogy jön a behajtó, akkor mit visz el? Most is szüleimmel élek és semmi vagyonom nincs és jövedelmem is nulla.
2011. júl. 12. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hogy amíg munkanélküli voltál, nem fizettél Tb-t? Tehát nem mentél el munkanélkülire se. Ha így van, nem tudsz mit tenni.
2011. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szerintem kérj törlesztő részleteket ha így ki tudod fizetni.
2011. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem mentél munkanélkülire, nem volt biztosításod, ezt kell befizetned most. Kérsz részletfizetést, és fizeted. Két évig élősködtél, így jártál, kellet volna addig is dolgozni, és ha felvettek volna rendőrnek, akkor pályátmódosítani.
2011. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kissé rosszul vagy tájékozódva!


2007 április óta MINDENKINEK KÖTELEŐ a Tb-t fizetni.Azelőtt valóban volt néhány kategória akiknek nem kellett fizetni (mint pl:Munkanélküliek, őstermelők, eltartottak..) De már NEKIK IS kötelező 2007 április óta!


Ez semmiféle összefüggésben nincs azzal hogy van-e jövedelmed vagy nincs! (az az adófizetésnél számít csak! Vagyis akinek nincs jövedelme annak nem kell személyi jövedelem adót fizetni, de az egészségbiztosítást AKKOR IS KÖTELEZŐ fizetni)


Aki nem fizeti, attól UTÓLAG is behajtják...kamatokkal növelve az alapösszeget.....


Az egyetlen kivétel az aki BIZONYÍTHATÓAN hajléktalan! Vagyis nincs se lakása,se állása, se családja aki el tudná tartani.

2011. júl. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!