Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi ideig kell gipsz a...

Mennyi ideig kell gipsz a külboka törésemre?

Figyelt kérdés

begipszelték de nem értettem hogy mit mond az orvos annyit mondott 5 hét de nem tudom hogy hogy értette az 5hétbe benne van a fekvő meg a járó gipszes vagy 5hét fekvőgipsz.

az van a papírra írva jol álló haránttörés szeptemberbe kezdődik az iskola nem akarok gpszben sulibajárni


2011. júl. 27. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Fekvőgipsz? Két bottal, mankóval járkálhatsz, ha egyáltalán nem terheled a törött lábad. Mivel nincs elmozdulás, lehetett volna kérni könnyített műgyanta gipszet, attól nem sorvadnak úgy az izmok (igaz, hogy kissé drága, ki kell fizetni). Igen, 5 hét legalább, de az utolsó 1-2 héten már lehet, hogy járógipszet tesznek rá, a gyógyulástól függően.
2011. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem összesen lesz öt hétig gipszben a lábad. Nekem egy hét fekvőgipsz és öt hét járógipsz volt.


Gipszben sulibajárni amúgy nagy poén :)

2011. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat remélem szeptemberig elmúlik.
2011. júl. 28. 14:06
 4/9 A kérdező kommentje:
jól álló haránttörésem van. még ez van a papírra írva
2011. júl. 28. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem szilánkos meg elmozdulásos törés, tuti, hogy elég neki az öt hét gipsz. Csak nyugi. A járógipsszel meg már mászkálni is lehet majd addig is.
2011. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mondták is h szerencsém van hogy nem kell műteni mert miután félreléptem visszais állt a csont a helyére és ezért csak összekell forni-a csak félek h rosszul forr ossze. de az 5 hétbe benne van a járógipszis igaz? :O
2011. júl. 28. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, sima törést 5-6 hétig szoktak gipszelni. Nekem 6 volt a lábközépcsont törésemnél. Azt sem kellett műteni szerencsére.
2011. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát most egy fokkal akkor jobban érzem magamat köszönöm a válaszokat ;)
2011. júl. 28. 20:06
 9/9 A kérdező kommentje:
de mondjuk attól is függ hogy forr össze a csont. amugy aug1jén megyek kontrollra lehetséges h már járógipszet kapok?
2011. júl. 28. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!