Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosom beutalhat...

A háziorvosom beutalhat endokrinológiára ha baj van a hormonjaimmal?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Beutalhat, de úgy tudom, hogy bizonyos hormon vizsgálatokat Ő is kérhet (attól függ mi a gondod?)
2011. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
úgy tünik prolaktin, de a nőgyogyászom nem veszi komolyan, már 2x "kezelt" de most megint kezdődik.. és nem hajlandó egy vévételen kivül semmit kérni.
2011. júl. 28. 22:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Prolaktinra sztem nem utalhat be házidoki. De endokrinológiára igen.
2011. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt kizárólag endocrinológus kérheti - ráadásul nem is elég önmagában nézni, jó néhány egyéb hormont is vizsgálni kell! (de miből gondolod, hogy prolactin vizsgálatra van szükséged?)
2011. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

elkezdett folyni a válladék a mellemből orvos vérvétel, magas a proalktinom, gyógyszer vérvétel lement.

rá pár hónapra jön a mellemből a válladék vissza, vérvétel, magas prolaktin gyógyszer. Gyógyszer abba hagy lement.

Most megint jön a válladék, terhes nem vagyok!

2011. júl. 29. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Feltétlenül lásson endocrinológus (nőgyógyászok között is van!). Más tüneteid nincsenek? Menstruációd hogy áll? Szőrösödés, esetleg szédülés, kettős látás, hirtelen végtag-növekedés?

A nőgyógyászokkal az a "baj", hogy a női nemi szerveken túl nem igazán foglalkoznak mással (tisztelet a kivételnek!) - például azzal, hogy a hormonális eltérésnek belgyógyászati vagy egyéb oka is lehet, tehát az egész szervezetet kell vizsgálni, hogy mi okozhatta a hirtelen eltérést, és hogy nem csupán női hormonok léteznek a szervezetben - ráadásul a hormontermelés szabályozásáért egyetlen szerv a felelős (az agyalapi mirigy) amivel ha bármi történik azonnal fölborulhat az egész hormonháztartás!

Mindenképpen menj el belgyógyász endocrinológushoz!!!!

2011. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem játék ezért is döntöttem az mellett, hogy beprobálkozom a háziorvosnál hátha ő beutalhat.

Panaszim vannak pl: hihetetlen fáradt vagyok akármennyi alvás után, sokkal feszültebb, 0,1 másodperc alatt kitör belőlem az ideg beteg, sokszor megszédülök akár ülve, alvá. Nem tudom ezeknek lehet e ehhez köze, de a válladék is nagyon jön most, talán jobban mint eddig.

2011. júl. 29. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet köze hozzá!!!! A háziorvosodnak feltétlenül mondd el részletesen ezeket és azt is, hogy kétszer már "kezeltek" (inkább úgy fogalmaznék, hogy a tüneteidet kezelték - már ha ezt kezelésnek lehet nevezni!), és ragaszkodj a beutalóhoz!!! Valami gond van az biztos, és lehet, hogy további vizsgálatokra is szükség lesz (pl. koponya MRI!) Mielőbb a végére kell járni a dolognak, s lehet, hogy kiderül majd, hogy esetleg éppen hogy más hormonszint eltérése okozza pl. a prolaktin emelkedést is - az endokrin rendszerben ugyanis minden mindennel összefügg: ha az egyik érték megváltozik, az maga után vonhat más hormonszint-változást is! (de ezt egy orvosnak talán illenék tudni és figyelni rá)!
2011. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon szépen köszönöm! ragaszkodni fogok hozzá mert ez így nem állapot sajnos már. csak imserősőm mondta, hogy tud olyanról aki 3 hónapra rá kapot időpontot :(
2011. júl. 29. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!