Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrgyógyász beutalhat endokrin...

Bőrgyógyász beutalhat endokrinológiára?

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos a bőröm, régóta szenvedek vele, így gondoltam felkeresek egy bőrgyógyászt. Aztán azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy hormonális problémám van, mert nemcsak az arcomon, hanem a mellkasomon és a hátamon is nagyon sok van, néhány borzasztóan begyulladva, mintha egy kisebb borsó lenne a bőröm alatt. :(( Szóval ha elmegyek a bőrgyógyászhoz, ő adhat beutalót endokrinológiai vizsgálatra? Illetve, bőrgyógyászhoz kell valami a háziorvostól, vagy csak időpontot kell kérnem? Nem magánrendelesére szeretnék menni, arra sajnos most nincs keret.


Amúgy a bőrömet jellemezve: száraz, általában húzódik, néhol hámlik, de emelett sok a pattanás és mitesszer. Akármilyen hidratálókrémmel bekenem, csak még több lesz. :( A hegeknek vagy 3-4 hónap kell, h halványodjanak, de legtöbbször nem tűnnek el (ez inkább az arcomon jellemző, a homlokomon hamar elmúlik), és egyre csak jönnek elő az újak. :(


2011. máj. 4. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos is tud adni beutalót.
2011. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szeretném, ha a bőrgyógyász is megnézné, külön ezért nem szívesen mennék el a háziorvosomhoz (sajnos nem igazán kedvelem).
2011. máj. 4. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászatra elég időpontot kérni, de még ráérsz vele, nyáron felesleges menni. Őszre kérj időpontot, szeptember-októberre, mert a legtöbb ilyen szertől fényérzékeny leszel, nem mehetsz napra, stb.

Amúgy kb ugyanilyen bőröm van, 7 év alatt szerintem mindent végigteszteltem, sotretet nem írt ki. Az egyetlen, ami használt látványosan, az a kor volt, 19 éves korom körül a hátamon pl. megszűntek a pattik. A homlokomon csak kis bőrszínűek vannak, az arcomon vannak csak csúnyák, és sokáig megvan a nyoma nálam is. Na de a mittesszerek. A kiírthatatlan fehér fajta. :(

Leírás alapján nagyon hasonló típus lehetsz. Adhat amúgy beutalót, ha szükségesnek érzi, de szerintem nem az. Semmit nem változtatott a helyzetemen a fogamzásgátló sem.

A bőrgyógyászos vackok egy ideig hatottak, bár csodát egyik se tett, de fél-egy év után visszatér. Szóval ha valami nagyon hat, írd le, várom! :D

Ami nekem bevált aránylag, Neutrogénás arctisztító, ami 2in1 meg a Helia-D rózsaszín krémje. Na meg a rendszeres tisztítás.

De ha a hátad tényleg olyan csúnya, neked lehet, hogy felírnak Sotretet, az elvileg hatásos, bár van akinek az se örökké. Én már olyan elkeseredett vagyok, hogy jaj. :(

Ja és még egy tipp: méregteleníts! Állítólag hasznos, én majd kövi héten akarom kipróbálni.

Bocs, kicsit hosszú lett, de hátha találsz benne valami hasznosat is.

2011. máj. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Endokrin. beutalót nem tudom, de bőrgyógyhoz nem kell, csak hívd fel őket. Ami használhat az a diéta: főleg a zsíros, fűszeres ételek és elsősorban a csoki, mandula, mogyoró és társaik kerülése. Viszont hatásos az élesztő. Kozmetikumok közül próbáld ki a babáknak való olcsó, hidratáló gyógyszertári fürdetőt estére rajta hagyni magadon ill. neugranormon (fertőtlenít, hámosít). Zsíros, allergizáló hidratálót, bármilyen drága márkás is, ne használj, az ront az ügyön és ne tisztítsd, nyomkodd egyfolytában, mert fokozod vele faggyútermelést. Ha nincs lehetőség kozmetikusra, inkább hetente egyszer alaposan radírozd le, majd tegyél rá vmi házi pakolást (uborka, méz, joghurt, élesztő, aloe vera szétvágott levele).
2011. máj. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Van egy nagyon erős gyógyszer, amit sokan elleneznek, nekem viszont csak ez segített. Roaccutan. Csak azt bánom, hogy nem már tinédzser koromban írták fel, mert akkor most nem lenne teli az arcom hegekkel, amik már sosem múlnak el.
2011. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!