Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A passzív táppénz idejére...

A passzív táppénz idejére biztosítva van-e a munkavállaló? ÉS ha lejár a passzív táppénz, de a betegség még fennáll, akkor ki és hova fizeti a TB-t?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm április 15.-ig van egy betegsége miatt kiírva -mert csak ennyi időre lehetett passzív táppénzre, mivel felmondtak neki. Sajnos 12.-én balesetet szenvedett és kórházban fekszik. Munkanélküli ellátásra nemigen lenne jogosult, de egyáltalán jár-e munkanélküli a kórházban fekvő betegnek?

A passzív táppénzen tölthető ideje 15.-én jár le, de valószínű hónapokig kell gyógyulnia, mivel mozgásképtelen. Ilyenkor kinek kell fizetnie a TB-t utána, és hogyan kell intézni a dolgokat, hogy ne legyen 1 nap kiesése sem?


2009. ápr. 13. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

[link]


A passzív táppénz alatt a jogviszonnyal nincs gond. Az biztos, hogy munkaviszony, tanulói jogviszony, munkanélküli ellátás megszűnése után még 45 napig él a biztosítás. Nem találom a linket amiben az le volt írva, így nem tudom, hogy ez a passzív táppénzre igaz-e. Attól, hogy beteg munkanélküli ellátás jár, csak az kérdéses, hogy ha kórházban van, hogyan tud bejelentkezni. Az APEH-nál lehet TB fizetésre megállapodást kötni.

2009. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért nevezik passzív táppénznek,mert a biztosítási jogviszony megszűnését követően folyósított ellátásról beszélünk.Régen a passzív táppénz "kitolta" a bizt.jogviszonyt,de évek óta már NEM. A biztosítási jogviszony megszűnését követően jár még max.45 naptári nap passzív tp.Amennyiben 15-én lejár a 45 nap, a további időszakban már teljesen ellátatlan lesz az ismerősöd. A munkanélküli ellátás kórházi ápolásra nem jár, mivel azért találták ki,hogy mviszony megszűnését követően, mmíg munkát keres a dolgozni akaró, valamiből meg tudjon élni.Kórházi kezelés alatt senki nem tud munkát keresni.Helyetekben megpróbálnám felkeresni az önkormányzatot,hátha sikerülne valamilyen megoldást találni.
2009. ápr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!