Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK-s vérvételnél milyen...

SZTK-s vérvételnél milyen hormonokat vizsgálnak (felsoroltak közül)?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert szeretnék egy alapos vizsgálatot és biztos vagyok benne a következőkben lesz olyan,amit csak magánklinika vizsgál (az pedig rengeteg pénz).:


Androgén:

1) Total Testosterone

2) Bioavailable testosterone

2) SHBG

4) DHT

5) Estrodial sensitive ( E2 Sensitive)


Pajzsmirigy:

6)Free T3

7)Free T4

8- RT3

9) Total T3

10) Total T4


Mellékvesék:

11) 4x saliva cortisol

12) DHEA Sulfate

13) Pregnenolone

14) Progesterone


és végezetül vizeletből neurotranszmitter és aminó sav teszt.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2011. aug. 15. 01:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletben minden olyan vizsgálatot képes állami labor is elvégezni, amit magánklinika, ez csak azon múlik, hogy milyen vizsgálatokat kér a beutaló orvos. Ha a vérvétel helyén nem is végeznek ilyen vizsgálatokat, akkor a levett vért és vizeletet átküldhetik az egyetemi városok klinikáinak, akik végeznek ilyet (pl. a SOTE Központi Laborja ilyen hely). Komoly orvosi indok nélkül viszont nem fog felesleges vizsgálatokat kérni a háziorvos,mert az rengeteg pénz az OEPnek, tehát ilyen értelemben valóban van olyan, amit csak magánúton lehet megvizsgáltatni.
2011. aug. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és ezek közül a vizsgálatok közül a teljes vérkép semmit nem tartalmaz, ezek kiegészítő, speciális vizsgálatok, amelyekre külön háziorvosi beutaló kell (a nagy rutin mellé). Első voltam.
2011. aug. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. aug. 15. 02:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy ezt mind kérheti háziorvos, lehet endokrinológustól vagy belgyógyásztól kell beutaló.
2011. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!