Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítség! Fertőzés veszélynek...

Segítség! Fertőzés veszélynek vagyok kitéve! Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Szociális gondozó és ápolóként dolgozok évek óta. Állandó ellátotti körrel rendelkezem. Munkámat szerettem egészen, 1,5 évvel ezelöttig. Amikor is a fönökség utasított, hogy egyik kollegámtól vegyek át egy családot. ( Akkor még nem tudtam a kollegám idegösszeomlást kapott. ) Azóta rendszeresen heti 8 óra hosszás terolizáslásnak vagyok kitéve. A családba 25 évvel ezelött született egy Down szindrómás fiú, mely ténybe képtelenek belenyugodni, így az "anya" gyűlöli a világot, gyűlöli az egézséges embereket. Ezt a gyűlöletét, bosszúját rajtam vezeti le. A Down-kórban szenvedők gyermek szokásait hagy ne írjam le, mert elhánnyátok magatokat. ( rettenetesen undorító, gusztustalan, dolgai vannak melyekben, akaratom ellenére részesülök. pl. székletét rám keni !!! ) A férjének mind két lábát amputálták, továbbá egyik szemét is eltávolították, melybe mentálisan belebetegedett.

Üvöltözik, káronkodik velem redszeresen.

A család összes tagja havonta 1 fürdik, emberi életre alkalmatlan higénis körülmények között élnek!

(Pl. a mosógépből kiengedett koszos vízzel kell mosogatnom, felmosnom a követ )

A körülmények miatt a család rihes lett.

Továbbá a bácsi amputált csonkjából rettenetesen büdös, gennyes fertőző váladék folyik.

A korház kidopta, mondván nem működik együtt a beteg, így kezelje a körzeti orvos.

A körzeti orvos az aszisztensét küldi ki, az aszisztens pedig engem utasít ( nem tudom milyen jogon ) , hogy végezzem el a kezelést !

Így 2 db fertőző veszélynek vagyok kitéve !!!!

A megaláztatások miatt, melyet 1,5 tűrök el, továbbá az egészségem megvédése miatt nem akarom válalni a továbbiakban a gondozásukat.

A körzeti aszisztens, felháborító hangon utasított, hogy akkor is köteles vagyok elvégezni ha nem akarom, így a munkáltatóm segítségét kértem.

Ő közölte, hogy nagyon sajnálja , de nincs mit tenni.

Az aszisztenst le fogja állítani, hiszen nincs joga utasítani engem, de a családhoz akkor is ki kell majd járnom, nem adhatom le őket ! Mert a törvény őket és nem a dolgozókat védi !


Könyörgöm segítsen valaki !!!!!

Mit tehetek ebben az esetben ??????????????

Tényleg köteles vagyok kitenni magam ennek ?

Válaszotokat előre is köszönöm !


2011. aug. 15. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
ANTSZ-nek vagy a járványügyieknek kéne szólnod. Továbbá mehetnél a jogi képviselőhöz.
2011. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jézusom, hát ez tényleg marha undorító! :O Én sajnos nem igazán értek az ilyesmihez, hogy mit kell tenni, de amit az első írt, azokat próbáld meg! Ha nem megy sehogy, akkor én a helyedben biztos felmondanék, nem ér annyit az egész, hogy rámenjen az egészséged!
2011. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az enyhe kifejezés, hogy undorító !

28 éves nő vagyok és fél éve rendszeresen nyugtatókon élek !

Sajnos a munkámra szükségem van, mert albérletben élek, melyet fizetnem kell.

A barátaim mind elfordúltak tőlem, mert rettegnek, hogy elkapnak tőlem valamit !

Már az idegösszeomlás szélén állok !!!!

2011. aug. 15. 23:05
 4/5 tetris ***** válasza:

Szia! Döbbenetes, amit leírtál. Nem vagyok ugyan szakmabeli, de szerintem senkit sem lehet olyan munka elvégzésére kényszeríteni, ami veszélyes rá nézve. Jelentsd a főnöködnek, hogy támadások, atrocitások érnekebben a családban, és a testi épséged is veszélyben van.

Nem hinném, hogy köteles lennél eltűrni, hogy fekáliával kenjenek össze, és hogy házicselédként bánjanak veled. Tűrhetetlen, hogy ezek miatt a selejt emberek miatt nyugtatókon kelljen élned.

Szerintem is jelenteni kellene az ÁNTSZ-nek a család körülményeit, és talán az Önkormányzatnál is lehetne valamit tenni, például a jegyzőnél. Egy a lényeg. Ne hagyd magad se megalázni, se olyan helyzetbe hozni, ami az emberi méltóságodban, testi épségedben veszélyeztet.

Szívből kívánok minden jót!

2011. aug. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az amit itt leírtam, csak egy gyenge leírás volt. Nagyon ideges vagyok így sajnos sokmindent kifelejtettem a leírásból. Sokat tudnék mesélni, írni az átélt dolgokról.

De mindegy is a lényeget látja így is mindenki.

Annyit azért mindenképpen hozzátennék a dolghoz, hogy amikor jelentem az esete, a család letagad mindent, és az ügy ejtve is van.

A tények és a lakásban uralkodó bűz engem igazól, ennek ellenére nem tesznek semmit !

Rettenetes hol élünk !

Rettenetesen félek a helyzettől !

2011. aug. 16. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!