Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszertesztelés hogy működik?

Gyógyszertesztelés hogy működik?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasgatni az itthon előforduló gyógyszerek betegtájékoztatóját és a mellékhatásoknál van amitől égnek áll a hajam. Nem azért, mert félek, hogy velem is előfordul, hanem arra gondolok, hogy ezeket élő embereken tesztelték mindenféle információ nélkül.

A mellékhatások 60-70 %-a igen súlyos és elég gyakran írják azt is, hogy tesztelési fázisban "tesztalanyok halálát is jelentették." Hogy zajlik egy ilyen? Ha valaki elmegy gyógyszert tesztelni és meghal, akkor be lehet perelni a gyógyszergyártót? Mennyi pénzt lehet egy-egy tesztelésért kapni? Nem értem, hogy lehet ilyen kockázatot vállalni, hogy pár pirula és pár ezres miatt akár az élet is lehet az ár. Vagy ezeket a gyógyszereket eleve már halálos betegeken tesztelik?


2011. aug. 16. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mert ez vállalta vele.

Gondolj bele: a te felvetésed se a legjobb morálisan, hogy halálos betegeken teszteljenek.

2011. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az nem felvetés volt, hanem kérdés :)

Én alapból ellenzem az ilyeneket, hogy emberek kísérleti egerekként funkcionáljanak. Persze akkor sehol se tartana az orvostudomány..ördögi kör.

2011. aug. 16. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Az állatok után az embereken is muszáj tesztelni, mielőtt élesbe megy a dolog, hát önkéntesen (vagyis pénzért) működik. De el tudnám képzelni, hogy súlyos bűnözőknek ez is lenne a büntetés része
2011. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!