Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek hematológiára?

Figyelt kérdés

A háziorvos azt mondta 1 hónapot ad és utána ha nem javul az érték oda küld.

Májfunkcióm két eredménye nem lett jó.Másodjára nézték és nem változott,azt mondta meg nézünk még egy vérvételt 1 hónap múlva és ha nem jó oda küld.Anyám azt mondta oda csak a nagyon betegek járnak.Félek,mi van ha rákos vagyok??


2011. aug. 17. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, egyáltalán nem csak súlyos betegek járnak oda! Ez butaság.


Sajnos valóban van néhány súlyos betegség, amii odatartozik, de ha nagyon nagy gond lenne, akkor hidd el, nem várnátok egy hónapot!

Ott részletesebb, más típusú vérvizsgálatot is tudnak csinálni, és kutatják az okait, ha valami eltérés van. Ha tartósan nincs valami érték rendben, akkor elképzelhető, hogy a vérképzésed nem tökéletes, de ez lehet egész egyszerű dolog is, pl. vitaminszedéssel megoldható. Tehát önmagában a hematológia miatt még nem kell félned! Azért drukkolok, hogy semmi komoly ne legyen!

2011. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

itt a leletem eredményei

EREDMÉNY EGYSÉG REFERENCIA TARTOMÁNY


ASAT/GOT MEGHAT. 48U/L H 3-37

ALAT/GPT MEGHAT. 88U/L H 3-37

GAMMA-GT MEGHAT. 34U/L H 7-32

2011. aug. 17. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajna, én nem értek hozzá, hogy mit jelentenek az adatok, csak van ismerősöm aki hematológián dolgozik, és anyukám is járt ott kivizsgáláson vagy 15 éve, de semmi komoly baja. :)
2011. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok nyugodt,mi van ha rákos vagyok?vagy ha új máj kell??
2011. aug. 17. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
áh, akkor csak egy év múlva küldene el, nyugi. amúgy hova küldjön? a máj egy belső elválasztású mirigy, persze, hogy hematológushoz küld. am neg ha nem bízol a háziorvosodban, keress mást. illetőleg elôször neki tedd fel a kérdéseidet.
2011. aug. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem inkább hepatológiára küldd a háziorvosod? Mert a hematológia meg a hepatológia két külön dolog. A hematológia a vérképző betegségekkel foglalkozik, a hepatológia meg a máj betegségeivel!
2011. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hehehexD hát igen, ez elég sanszos:)
2011. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!