Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehetek segédápoló...

Hogyan lehetek segédápoló ill. mi kell ahoz hogy segédápoló lehessek? Olyan is írjon aki avval foglalkozik!

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

én az voltam, halasztottam az orvosin.

elvileg még érettségi sem kell hozzá, bár azod gondolom van. állást kell keresni kórházakban, neten, kérdezősködni intézményekben, ennyi.

segédápoló semmiféle egészségügyi munkát nem végezhet, úgy értem a betegekkel. ágyazás, nővérdolgozó takarítása, beteg után takarítás, ebédosztás, anyagok feltöltése, ez a munkakör. ehhez nem kell eü végzettség.

2011. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha van egészségügyi és (vagy) szociális végzetségem akkor esetlegesen valamilyen egészségüggyel kapcsolatos dolgot végezhetek?
2011. aug. 28. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
a munkaköri leírásodnak nem része és tilos is. persze ha sokat dolgozol egy helyen és ismernek rádbíznak több mindent, de azért ezt ne vedd készpénznek. ha megengednek valamit és baj van, akkor az az ő felelősségük.
2011. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és mennyit keres egy segédápoló?
2011. aug. 29. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:

minimálbért, plusz pótlékok, attól függően milyen kórház. meg ha van érettségid, akkor azért is több pénz jár.

persze ha van felsőbb fokú végzettséged akkor talán túlképzett vagy hozzá, nem tudom.

én 83ezer körül kerestem

2011. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
éretségim nincs csak csak ápolási asszisztens szakiskolai végzetségem
2011. aug. 29. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!