Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkanélkülin vagyok egy...

Munkanélkülin vagyok egy ideje, ami most fog lejárni. Utána magamnak kell a tb-t fizetnem, ugye?

Figyelt kérdés
És ez hogy működik?Mi a teendőm,hogy tudom intézni??
2011. aug. 31. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz munkád akkor miböl fizeted?
2011. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van miből, akkor igen, magadnak kell fizetni, min. a minimálbér utáni összeget. Ez ha jól tudom olyan 5000Ft körül van havonta.

Intézés: bemész az APEH-hoz, vagyis már NAV-hoz. Ott kitöltöd a megfelelő papírt hozzá. Majd beadod a "kérelmet", hogy önadós akarsz lenni, vagy hogy hívják ezt.

2011. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak: akkor te szerinted mi a teendő??Nem is kell fizetni?Vagy hogy gondolod??Gondolom te nem voltál ilyen helyzetben azért vagy ilyen"kedves"!!!
2011. aug. 31. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem "kedvesség" kérdése! Hogyan képzeli el az állam, hogy fizessél valamit, ha nincs munkahelyed. Fizessél és éljén is meg valamiböl? Miböl tudsz fizetni? Van megtakarításod, alkalmi munkát végzel, hozzátartozóid támogatnak? Az állami is lehetne annyira nagyvonalú, hogy ha minkát nem biztosít akkor ne követeljen semmit. Sajnos tudom, hogy ez nem így van.
2011. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jelenleg 5100Ft/hó.

Ezt nem kötelező fizetni, bár a munkaügyi kirendeltségekben ezt szokták mondani.

Ha fizeted, akkor lesz érvényes tb-d, mehetsz háziorvoshoz meg minden felé, csak bizonyos ellátásra nem leszel jogosult.

Ha nem fizeted, akkor minden vizsgálat után fizetned kell.


Elintézni úgy tudod, hogy bemész a hozzád legközelebbi apeh (nav) kirendeltségbe és kérsz egy bejelentő lapot.

Ezt kitöltöd és leadod. (Van trükkös kérdés, hogy mettől meddig akarod fizetni.)

Fogsz kapni egy marék csekket, de ezekkel ne foglalkozz egyelőre.

Pár hét múlva az apeh (nav) küldeni fog egy határozatot, amiben megállapítják a fizetési kötelezettséged és küldenek egy marék csekket. Ezeket fizesd be.

2011. szept. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!