Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell fizetnem tb-t vagy nem?...

Kell fizetnem tb-t vagy nem? Hülye kérdés, tudom.

Figyelt kérdés

Szóval idén voltam 20 éves,tavaly nyáron érettségiztem.Utána nem tanultam tovább,munkát kezdtem el keresni.Ebben az egy évben volt bejelentett és nem bejelentett munkám is.Jelenleg már 4-5 hónapja nem dolgozom.Nem tudom,hogy ilyenkor nekem kell társadalombiztosítást fizetni,vagy sem?Tudom,hogy eléggé hülye kérdés és gáz,hogy ezt nem tudom,de ez van sajnos.A szüleim azt mondják,hogy hamarosan számíthatok rá,hogy megjönnek visszamenőleg a csekkek...

Köszi előre is!


2011. okt. 12. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
ez egy hülye kérdés
2011. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen,ezt én is tudom!:)
2011. okt. 12. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Most elég nagy bajban lennél ha hirtelen el kéne menned orvoshoz! Ugyanis nem vagy biztosított. Nem fizeti utánad senki a TB-t ezért ha valamiért orvoshoz kell menned annak díját ki kell fizetned.


De no para. Menj el a helyileg illetékes Munkaügyi Központba és vetesd magad nyilvántartásba. Ezzel megoldódik a probléma.

2011. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.Igazából pont kell mennem orvoshoz,ezért is kérdeztem.:)Az mit jelent,hogy vetessem magam nyilvántartásba,vagyis akkor be kell fizetnem visszamenőleg a tb-t?Tényleg bocsi,ha hülyeségeket kérdezek,de nem tudok sokat ezekről a dolgokról...szégyellem is magam miatta.

Még egyszer köszi!

2011. okt. 12. 22:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem írni,hogy egyébként ebben az évben többször is voltam már orvosnál,akkor hogyhogy nem szóltak emiatt?Nem vették volna észre?
2011. okt. 12. 22:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Közben egy kicsit jobban utánaolvastam a dolgoknak.Nem tudom jól értelmezem-e(?):szóval,ha én most elmegyek a Munkaügyi Központba és beregisztrálok,mint munkanélküli,akkor ugye bekerülök a nyilvántartásba,és elvileg innentől nem kell fizetnem TB.-t,mert munkanélküli vagyok?Viszont,ha én ugye most beregisztrálok,az eljut az APEH-hoz is,és kiküldik nekem visszamenőleg a csekkeket,vagy majd,ha én úgy döntök,hogy elmegyek személyesen csak akkor kezdenek el az ügyemmel foglalkozni?Azt is olvastam,hogy pályakezdőnek 45 napja van állást találni,tehát azt az időszakot még fizeti/fizette nekem az AHEP,elméletileg...(?)Ezeket csak azért kérdezem,mert persze tudom,hogy majd előbb vagy utóbb be kell fizetnem visszamenőleg a TB-t,csak amíg nem találok munkát,addig ez nem olyan egyszerű,sajnos... Kíváncsi vagyok arra is,hogy vajon rá tesz-e valamilyen büntetést az APEH az összegre,azért amiért eddig nem fizettem biztosítást.
2011. okt. 13. 00:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezelni kezel az orvos, viszont el kell inzátni, és visszamenőleg az összeset rendezni, szép tétel lesz az havi 5-6ezer forintjával. :S

Büntetést elvileg nem tesznek rá.

2011. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,mit jelent az,hogy inzátni?

és azt jól gondolom,hogy aki be van jelentve,mint munkanélküli annak nem kell fizetnie a TB-t?Mármint úgy értem,hogy aki regisztrál munkanélküli.

2011. okt. 13. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól gondolod a regisztrált munkanélkülinek nem kell maga után fizetni a TB-t.
2011. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tb-t magad után akkor kell fizetned, ha nincs bejelentett munkaviszonyod. Jól látod, ha álláskeresőként regisztrálod magad, akkor vonnak tb-t a pénzből amit havonta kapsz, és még utána talán 2 hónapig él a tb-t. De ha ez sincs akkor viszont a helyi apeh irodába kell menned, és ott kell egy űrlapot kitöltened. Kapsz csekkeket, és havi 5100 Ft-ot befizetsz magad után. Ha nincs tb-d akkor addig ha lehet ne menj orvoshoz. Valószínű azért nem vették észre mert még volt frissítve az adatbázis.
2011. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!