Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon fontos! Anyukám 4...

Nagyon fontos! Anyukám 4 kemoterápia után felülvizsgálaton volt, ct-n a tüdején találtak 2 5 mm-es daganatot, illetve mindkét mellékvesén, ők úgy írták anno, áttét van. Valaki le tudná fordítani nekem az eredményt?

Figyelt kérdés
ebenyben a bal lingulában a mk. alsó lebeny területén korábban látott inhomogén fedettséjobb kp.lg mértéke csökkent a fibrocitus rajzolatfokozódás változatlanul megfigyelhető A tüdőkben látott apró gócok száma és nagysága változást nem mutat.Pleuralis folyadék nincs.A mediastinumban valamennyi régiójában néhány 5-10 mm közötti nyirokcsomó ábrázolódott.A job mellékvesében apró hypodens képlet,v.s adenoma. BNO :R91H0 WHO:34440
2011. szept. 9. 15:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
az eleje lemaradt:jobb lebenyben. Ja és 2 db 5 mmm-es daganatról van szó nem 25mm-es.
2011. szept. 9. 15:34
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vagyok orvos, de nekem ebből az jött le, h sajnos nincs kimondott javulás :/
2011. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A végén az is oda van írva,hogy : Előző vizsgálatával összehasonlítva a mellkasi status regressio mutat.

Fibrosis pulm.

2011. szept. 9. 15:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is tüdő rákos volt és teljesen meg gyógyult ennek kb 10 éve már.

Nem szabad fel adni és ha segítség kell írj nyugodtan privit ,,be szkennelem a leleteket és azt,hogy most teljesen egészséges.

Ha ez meg nyugtat.

Teca

2011. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,jó ilyet hallani annyi rosszat hall az ember......
2011. szept. 9. 15:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

www.webbeteg.hu


Érdemes lenne ide regisztrálni, itt orvosoktól kaphatsz tanácsot.1-2 nap elteltével válaszolnak, ingyenesen.


Nos, közöm nincs az orvostudományhoz, de a leírtakból én azt gondolom, hogy nincs jelentős javulás az állapotában.

Az adenoma egyfajta daganat.A megnagyobbodott nyirokcsomók azt jelzik, hogy a szervezet küzd a betegség ellen..

A tüdőben lévő daganat, bár csökkent, de még nincs teljes javulás.Bizonyára folytatni fogják a kezelését.

2011. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"mellkasi status regressio mutat. "


Mellkasi állapot visszafejlődőben, tehát gyógyul.

2011. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár orvosi végzettségem nekem sincs, de sajnos elég sokat tapasztaltam ebben a témában. Az, hogy nincs rosszabbodás, azt mutatja, hogy a szervezet harcol és reagál a kemora. Addig "nincs" gond, amíg kapja a kemot, mert ha azt abbahagyják azt mutatja, hogy lefele épül a szervezet és nem bírja a kezeléseket sem. Az áttét azt jelenti, hogy a kiindulási daganathoz képest más szövetekben is felfedezték őket, de az, hogy regressio figyelhető meg, azt jelenti, hogy az előzőhöz képest visszafele fejlődnek, tehát használ a kezelés.


Nagyon sok kitartást és erőt kívánok nektek ezen az úton, ami teljes gyógyuláshoz kell, hogy vezessen!

2011. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Itt sok mindenre választ és felvilágosítást kaphatsz: www.rakgyogyitás.hu
2011. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azóta anyukám beszélt a kezelőorvosával,és a ""jó"" eredményre hivatkozva már csak 2 fél órás kemót kap.Most nem tudom,hogy azért,mert tényleg jó az eredménye,vagy csak már nem tudnak eben az esetben mit kezdeni a beteggel.Az orvos azt is mondta,hogy erre a tüdő daganatra amúgy is csak összesen 6 kemót kaphatna.Ezt sem értem igazán,hogy miért.
2011. szept. 14. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!