Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi okozza a vesemedence...

Mi okozza a vesemedence tagulast? (ketoldali, korso alaku kiöblösödes) Es mi a legjobb, amit tehetek?

Figyelt kérdés

A patikaoldal szerint:

[link]

("Ez a [betegség]? azért alakul ki, mert a vizelet nem ürül a veséből a húgyhólyagba, s emiatt kitágulnak a vesekehyhek és a [vesemedence]?. Ilyen tágulatot idéz elő a húgyvezeték rosszindulatú daganata vagy vesekő miatti elzáródása, illetve a dülmirigy megnagyobbodása. Ha a vesebeli tágulatot nem fedezik fel, károsodnak (elsorvadnak és hegesednek) a vese kéregállományában levő vesecsatornák.

A vesemedence- és vesekehely táguláshoz [húgyúti fertőzés]? társulhat, amely tovább károsítja a vesét. Ha mindkét vese megbetegszik, veseelégtelenség származhat belőle.")


DE: a haziorvos szerint ezzel nem kell foglalkozni, es ezzel lezarva! Nem tudok hugyholyaggyulladasrol. Valoszinü nincs vesekö es daganat sem. (Az MR mutatta ki a vesetagulatot, valoszinüleg ezeket is lattak volna.)


2011. szept. 9. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az MR lelettel keressen fel egy urológust. Nem kell beutaló az urológiára, így kikerülheti a ho-t.
2011. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszat! Elnezest, ha butasagot kerdezek, de urologusgoz nök is jarnak? (Azt hittem, csak ferfiaknak lehet ott "dolga".)

Ön szerint mi lehet az oka?

(Dural normal meretü az MR szerint.)

2011. szept. 13. 16:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem kérdezett hülyeséget. Igen, nők is járnak urológushoz.

Nem akarok találgatni, a leletet és a felvételeket együtt kell értékelni. Valószínű, hogy egyéb kiegészítő vizsgálatokat is fognak végezni, ú.m. vizeletvizsgálat (vesehomok, vesekő, gyulladás kizárása), hasi UH, urographia (húgyutak vizsgálata). Lehet veleszületett elváltozás, vagy szerzett (vesekő, korábbi gyulladás következtében visszamaradt szűkület, ami a mögöttes területen tágulatot okoz- úgy, mintha rálép valaki a locsolócsőre, ahol rálép ott beszűkül, mögötte, pedig felhalmozódik a víz és kitágul a cső. Szakorvos biztos választ tud adni a leletek birtokában.

2011. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. szept. 15. 11:39
 5/13 A kérdező kommentje:

Es mi törtenhet, ha nem megyek urologushoz?

Valoban vesekarosodas?

Ön szerint mennyire fontos urologushoz menni ezzel? Mert nagyon nehezen tudnam megoldani, es ha a ho ugy mondta, hogy nem kell vele foglalkozni...??

A cikkek utan felmerült bennem, hogy amikor varandos voltam, nem fordult meg a gyermekem, es esetleg ott nyomhatta a vizelet utjat, emiatt, de mar ez 3 eve volt. Ha ott gyulladas alakult esetleg ki, az nem jön rendbe magatol ennyi idö alatt?

2011. szept. 18. 11:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az ön helyében elmennék. De ha nehezen megoldható, akkor legalább egy vérvételre- vesefunkció (GFR, szérum kreatinin), gyulladásos paraméterek (CRP, We)- és egy általános vizelet vizsgálatra kérjen beutalót a ho-tól. Ha itt vannak eltérések akkor menjen feltétlenül urológushoz és lehet, hogy nephrológushoz is kell menni (belgyógyász).

Magas vérnyomás betegségről tud-e?


Nem akarom bebeszélni, hogy beteg a veséje. Létezik ú.n. aszimptomás, azaz fertőzésre utaló panaszok és tünetek nélküli húgyúti fertőzés is. De nem biztos, hogy ez önnek volt, vagy van. Lehet, hogy egyszerű fejlődési rendellenességről van szó. De az biztos, hogy ez hajlamosít húgyúti fertőzésre.


Nem tudom mennyire volt érthető? Ha van még kérdése szívesen válaszolok.

2011. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon bizonytalan vagyok, mert ha ezt most nem kerdezem meg, hanem egyszerüen megbizon a ho-ban...?

2011. szept. 22. 18:07
 8/13 A kérdező kommentje:

* megbizom


Nem szeretek orvosokhoz jarkalni, mert mindig ugy nez ki, mintha csak en felfujnam a dolgot, es "ök mar az elejen megmondtak...".

2011. szept. 22. 18:08
 9/13 A kérdező kommentje:

A szüles ota (3 eve) most juliusban kertem elöször egy altalanos vervizsgalatot, elöszedtem.

Itt a GFR, szérum kreatinin, CRP ertekek rendben vannak! (CRP magasabbhoz közelit: 0.4 , de 0 es 0.5 között oke.)

We-t nem vizsgalta es a vizeletet sem.

A vernyomasom szinte mindig "idealis". (Szüles elött kicsit alacsonyabb volt, de meg normalis:100-110/85.)

Az orvosok nem szeretik, ha en "kerem" ezt-azt, ök szeretnek eldönteni a panaszok alapjan, milyen vizsgalatra van szükseg, es ugye azt mondta, hogy semmilyenre... A vizeletvizsgalat mennyire fontos?

Köszönöm elöre is!

2011. szept. 25. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:
A vizeletvizsgálattal kizárható a gyulladás, vesekő, homok.
2011. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!