Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan lehet megtudni hogy...

Honnan lehet megtudni hogy egy daganat jó vagy rossz indulatú?

Figyelt kérdés
Mintát vesznek a daganatból, vagy elég 1 röntgen?
2009. ápr. 23. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintát vesznek az a tuti!
2009. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem akarok rossz indulatú lenni de szerintem egy daganat nem lehet jó indulatú.
2009. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megszúrják a daganatot és mintát vesznek belőle. Elég kellemetlen eljárás, de muszáj! Ne halogasd, keress fel minél előbb egy orvost!
2009. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jaaj nekem hálaistennek nincs daganatom! csak az 1ik oszt. társam mondta h neki jóindulatú daganata van de se mütéte se semmije nem volt és innen gondoltam h hazudhat, de ha télleg mindtát vesznek akkor, hazudott...:S köszönöm a válaszokat
2009. ápr. 23. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kell biopszia ahhoz, hogy jóindulató e vagy rossz. ultrahanggal, röntgennel is meg lehet különböztetni a daganatok jó részét sajátosságaik alapján.
2009. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egészen biztos diagnózishoz kell biopszia vagy szövettani vizsgálat, de sok esetben valószínűsíthető az UH, vagy rtg eredményből. Vannak jóindulatú daganatok, amik nem igényelnek kezelést, vagy csak gyógyszeres kezelést igényelnek. Van pl. olyan jóindulatú daganat is, ami növekedés helyéből kifolyólag rosszindulatúként viselkedik, mert a növekedésével nyomja a környező szöveteket. Ez tipikusan olyan helyen fordulhat elő, ahol a környezet nem tud tágulni (pl. koponyán belül).
2009. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!