Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire rossz a vérképem,...

Mennyire rossz a vérképem, mit lehetne tenni, hogy normális legyen?

Figyelt kérdés

Fehérvérsejt: 3.29 G/L

Trombocita: 84,00 G/L

neutrofil (abszolut): 1,64

Neutrofdil: 50%

Monocita: 12%

Prothrombin INR: 1,32


Ezek vannak megcsillagozva.

16 éves vagyok.


2011. szept. 17. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd le a normálértéket is.
2011. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Normál értékek:


Fehérvérsejt: 4,00 - 10,00

Trombocita: 150,00 - 400,00

neutrofil (abszolut): 2,00 - 7,00

Neutrofdil: 50-70

Monocita: 3-8

Prothrombin INR: 0,98 - 1,30

2011. szept. 17. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit sem kell tenned. A vérkép mindenkinél naponta, akár óránként változik. Függ a napi kajától, a végzett tevékenységtől, az élettől. A te eredményeid nem rosszak. Ha azok lennének, akkor a doki újra csináltatna vérképet, egy idő múlva. Semmi kiugró érték nincs benne. Fiatal vagy. Sportolj sokat, táplálkozz rendesen, ée rendben is leszel.
2011. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért beszéld meg ezt kegalább a házi orvosoddal, mert szerintem a trombociták száma egy kicsit alacsony. Ez vérzékenységet okozhat.


nézd ezt találtam a neten:

"Trombociták:

Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

A vérlemezkék száma a csökkent termelődés vagy a fokozott lebomlás következtében csökkenhet, de az okok lehetnek vérképzési zavarok, a vérszegénység egyes formái immunbetegség (vérlemezke ellenes immunreakció), bizonyos gyógyszerek szedése, lépmegnagyobbodás is. Az okok felderítéséhez további vizsgálatok szükségesek."

2011. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a dr Lenkei féle multivitamin Alapot, minden szükséges mennyiség benne van vitaminokból, ásványi anyagokból, a vas 18mg benne. Azért jó, mert pl. a vas is csak a többi elem segítségével tud jól felhasználódni, és ebben a készítményben ott a C-vitamin is megfelelő mennyiségben.
2011. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Gondolom, a kérdező nem maga csinálta a vérképét, házi feladatként. Orvos küldte oda, valami miatt. És őhozzá kell visszavinnie. Majd a küldő dr eldönti, hogy kell e valamit csinálnia a kevés(?) trombocitájával. Én amit írtam azért írtam, hogy ettől a vérképtől nyugodtan aludhat. A többi az orvosok dolga.

2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg azért írtam amit írtam, mert tapasztalom munkám során, hogy az orvosok nem gondolkodnak a hiányállapot lehetőségében. Felírnak vasat, vagy valami mást önmagában, és csodálkozik a beteg, hogy nincs javulás. Az általam javasolt készítményt több százezren fogyasztják, és csak jó tapasztalat van, tudom hogy ezt nem szabad így kijelenteni, de meggyógyulnak !! a betegek.

Ne haragudj, de szerintem az orvosok sem mindenhatók, ráadásul sok köztük a lelkiismeretlen, aki csak a zsebére gondol.

2011. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
KEVES A TROMBOCITAD,SOT A FEHERVERSEJTED IS.LEHET EGYSZERU VIRUS OKOZTA,DE KOMOLYRA FORDULHAT.VANNAK RAJTAD APRO LILAS VAGY BORDO POTTYOK?TUSZURAS SZERUEK?AZONNAL ORVOSHOZ!
2012. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!