Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem járna valamilyen támogatás...

Nem járna valamilyen támogatás a gyógyszerekre?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak pollen allergiája és kezdődő asztmája van folyamatosan szed aeriust, nasonex orrspryt, szemcseppet és flixotidet. Semilyen támogatást nem kapunk a gyógyszerekre igy kb havonta 14e fizetünk érte. Sajnos közben munka nélküli lettem és egy fizetésből élünk.nem kaphatnánk közgyógyot vagy valamilyen támogatást a gyógyszereire?
2011. szept. 20. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg EÜ támogatottan írják fel a gyógyszereit szakrendelésen(legalábbis úgy kéne), már amit lehet, de sajnos tényleg elég drágák. Amit megpróbálhatsz, hogy megkérdezed az orvost, vagy patikákban, hogy az adott gyógyszereit ki lehet-e váltani valami másra, ami lehetőleg olcsóbb.

Közgyógynál azt tudom, hogy az egy szociális jutattás, amiről bizottság határoz, szerintem a háziorvost kéne megkérdezni, hogy a jelen helyzetetekben odaítélnék-e nektek, egyáltalán érdemes-e próbálkozni.

2011. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos minden gyógyszer általánosra van felírva.majd megtudakolom akkor a háziorvostól!köszi
2011. szept. 20. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

A közgyógyellátást mindenképpen érdemes megpróbálni, szerintem meg is kapnátok. Sajnos nagyon sok antiallergiás szeren alig van tb. támogatás, így még Eü.tér.köt.-ön is nagyon drágák! Közgyógyra viszont ingyen kapnátok, ha sikerülne.

A közgyógyot a lakóhelyed szerinti Önkormányzat Szociális Osztályán tudod elindítani, s ott elmondják majd azt is, hogy mi szükséges hozzá.

2011. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

EÜ támogatásra adható: nem**

közgyógy:-ha a feltételek bármelyikének megfelel:

[link]

2014. nov. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!