Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki elvégzi az 5 év...

Ha valaki elvégzi az 5 év pszichológiát, utána indíthat magánpraxist?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, hogy ez nem jönne össze, mivel fontos, hogy a pszichológus neve ismert legyen, s ismeretlenhez nem nagyon jönnek páciensek. Igazából csak az érdekel, hogy meg lehet-e ezt tenni. Mármint elég az 5 év, vagy utána kell valamit még elvégezni?
2011. szept. 23. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy utána még le kell tenni a szakpszichológus vizsgát, ami plusz 3 év.
2011. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A magánpraktizáláshoz szakpszichológusi végzettség kell, ami az 5 éves egyetem után még plusz 4 év. Ha mindenigaz, a szakképzés előtt még egy évet kötelezően dolgoznod kell valahol. Tehát alsó hangon 10 év és praktizálhatsz :)
2011. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül az a 4 év szakképzés?
2011. nov. 6. 21:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Én amúgy el sem tudom képzelni...Miből él meg addig egy leendő pszichológus?
2011. nov. 6. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
kevés pénzből. lehet egyszerűbb állásokat betölteni addig, pl. karriertanácsadó... csak az húzza ki ezt a jó 10 évet, aki igazán elhivatott és még a pénzhiány sem riasztja el.
2011. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A szakképzés ára kb 230 félévente, de most lehet jóindulatú vagyok... pontosan nemtudom, de úgyis egyre drágább. Hát a másik kérdés nagyon jó, én iskolapszichon vagyok, abból kéne megélnem 4 évig, de úgy döntöttem, h éljen meg abból a halál, úgyhogy húzok külföldre :)
2011. dec. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A pszichológus képzéseken csak egy alap tudást biztosítanak, a hallgatóknak elvileg van idejük dolgozni mellette. Az igazi tudádt egy pszichológus tapasztalatból szerzi, nem tankönyvből. Tanulnak praktikákat, hiszen tudniuk kell, hogy mihez nyúlhatnak pl pánikbetegség esetén, vagy mihez egy szorongó gyerek esetében.

Bocsánat, ha nem 100%ig van igazam, a pszichológusomtól hallottam mindent.

2017. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!