Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sztetek ez Borderline? Kérem...

Sztetek ez Borderline? Kérem ha valaki pszichologiát tanul akkor olvassa el, vagy aki hasonloban szenved, vagy igazábol mindegy h ki, csak irja le a véleményét.

Figyelt kérdés

pár napja feltettem egy kérdést a tüneteimről, h mibajom.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..

miután a tüneteimet beirtam googleba az jött ki h borderline.

Ebből ki lehet gyógyulni?

a legfőbb érzésem csak az h idegen vagyok mások számára, hiába vannak barátaim ők is idegenek, a szüleim is, és ha bepánikolok még saját magamat is annak észlelem. olyankor olyan mintha egy más én lennék, és most h tudom lehet h ez borderline eléggé parázok. Az is igaz h a mindennapjaim szó szerint üresek, mintha a lelkem halt volna meg, hozzáteszem nemértem miért.. vannak barátaim, tervezgettem is a jövöre nézve, de péntek ota egyszerűen nemlátom értelmét. akkor kezdödött egy pánikrohammal és azota csak szorongok, meg nem érztem magam önmagamnak. a barátaimat is ugy érzem mintha másik világba tartoznának, plusz egésznap megvan az az érzésem h ez nem a valoság. Voltam körzetinél, ő átirányitott engem a helyi családsegitőbe, ahova be jelentkeztem de csak jövöhéten tudnak időpontot adni. szteek ez borderline? Kilehet ezt kezelni? A valoság elvesztése érzést? Meg h vkit csak utálni vagy szeretni lehet? mert régeben is igy éreztem de nem tudtam h ez a borderline tünete.


2010. szept. 15. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ó, ne már. Először is személyiségzavart nem diagnosztizálnak 18 éves kor alatt, mert a személyiség még folyamatosan fejlődik. Másrészt pedig nem egyetlen, hirtelen jelentkező tünet alapján diagnosztizálják, hanem pontosan azért személyiségzavar, mert régóta fenn áll, rögzült a személyiségbe, több területen kihatással van a személy életére, viselkedésére. Legalább a wikipedián olvasnád el, ha pszichológusnak készülsz, tehát feltételezhetően érdekel a téma. Amiket leírtál, azok alapján érthető, hogy megijedtél, dehát még egy hete sem tart, bármitől lehet, az is lehet, hogy elmúlik magától, ha nem, akkor talán pszichiáterhez menj, oda nem kell beutaló a háziorvostól. Bár nem tudom, mennyire szükséges, de inkább, mint hogy borderline-t kezdj el diagnosztizálni magadnak.
2010. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, én 29 éves vagyok, 2 hete diagnosztizáltak Borderline-t nálam, és még sajnos sok egyéb más dolgot. Mindenek előtt tudni kell, hogy elég gyakori, csak az a baj, ha az ember bebeszéli magának. Én nem tudtam róla, hogy az vagyok, csak mikor közölték, hogy nincs mit megoldani, hisz minden sztorit, érzést, téveszmét én találtam ki, na mondom remek. Ami még fontos, a Borderline nem betegség, hanem egy állapot, és nem hívják személyiség zavarnak, hanem személyislg szerveződésnek. Autogén tréninggel gyógyítható, kordában tartható, de együttműködés nélkül nem megy. Javaslom, ne olvasgass a neten erről, lehet rengeteg problémád még sajnos, lehet egy általános, meghatározott szorongásos zavar, stressz, akkor beszélünk betegségről, ha folyamatosan jelen van, én ezzel élek 29 éve. Javulás kívánok neked
2010. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy tünet még nem jelent zavart. Az erre utaló szöveget a wikipedián nem emelték ki rendesen :)


A deperszonalizáció/derealizáció sok mindennek a tünete, beleértve a pánikrohamot, a deperszonalizációs zavart vagy az MNO disszociatív zavarokat. Csak utálni vagy csak szeretni érzés? Az is tünete a borderline-nak. De ez a kettő még mindig nem elég egy diagnózishoz. Csigavér.


Várd ki a családsegítőt. Ha ott nem kapsz tisztes választ a kérdéseidre, keress fel egy pszichiátriát. Esetleg megemlítheted, hogy ettől és ettől tartasz. Ha nem végeznek veled egy kb. 50 perces interjút, és egyből valami gyógyszert adnak, az baj. Akkor keress fel egy pszichoterapeutát, szaknévsort találsz a neten.


Addig pedig csigavér. Utánaolvasni a dolgoknak ráérsz akkor is, miután felkerested a szakembereket, és tőlük tudsz meg dolgokat. Ők majd ajánlanak HITELES olvasnivalót is, ha kell. ami a neten van, az gyakran nem szentírás. Addig ki tudod húzni pl. azokkal a tanácsokkal, amiket az előző kérdésedre kaptál válaszként.


17 évesen gondolom, még gimnazista vagy első éves vagy. Totál felesleges még belemélyedned a betegségekbe, ha az alapokkal (pl. mit jelent a személyiség vagy annak fejlődése) nem vagy tisztában.


Főleg felesleges hergelni az aggodalmad. :)



ui.: Az előttem szólónak, nem kioktatásképp, csak hogy árnyaljam kicsit a képet: lehet, hogy nem diagnosztizálják 18 alatt, de a kezdetük serdülőkorra vagy fiatal felnőtt korra vezethető vissza, legalább. Vagyis, a korhatár nem jelenti azt, hogy ne kezdődne 18 alatt (nézd csak meg az antiszoc. szem. zavart + a kérdező 17 éves; egyetlen). Arról nem is beszélve, hogy a különböző irányzatok mást-mást tartanak a személyiség fejlődéséről, lásd akár csak a jungi és freudi analízis különbségeit e téren.

A diagnosztika olyan gondolkodást kíván, mely távol áll a hétköznapi gondolkodásmódtól, ehhez jön még némi módszertan is. Nem kell korholni valakit csak azért, mert olyasmit nem tud, amit még/egyáltalán nem nem kell tudnia.

2010. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sry, ui. az Első Szólónak szólt >.<
2010. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is így érzem magam kb 1 hete, őrjítő érzés, elvesztettem az időérzékemet, az örökkévalóság csapdájába estem, borzasztó érzés, pont ugyanazok a tüneteim mint neked:( Én aludni se bírok rendesen egész éjjel vergődök, ma már nagyon fáradt vagyok, de nem tudok aludni, azt gondoltam, hogy ez a nagyon rossz érzés a fáradtságtól van...Régen gyerekkoromban is voltam ilyen érzéseim, de azok mindig egy napig tartottak, aludtam egyet és másnap semmi bajom se volt,viszont most nem akar múlni:( Fura, de akkor jobban vagyok, ha netezek, az eléggé elvonja a figyelmemet, vagy ha nekiállok vmit csinálni, de ahogy abbahagyom, visszajön az érzés:( Jó lenne, ha tudnánk mitől van ez. Úgy érzem, hogy lassan nem bírom és csak az öngyilkosság segíthet, ilyenkor a családomra gondolok, hogy miattuk nem teszem meg, bár olyankor ők is olyan halványan jelennek meg előttem. Pár napja elutaztam külföldre, gondoltam az új ingerektől minden rendje jön, de csak még mélyebbre zuhantam. Örökkévalóságnak tűnt az a 2 nap. És az a fura, hogy mivel olyan valóságtalan volt az a 2 nap, szinte alig vannak emlékeim, mintha ott se lettem volna, pedi nem minden nap utazhat el az ember, én meg pont olyan állapotban mentem:( Ha megnézem a készült fényképeket, elcsodálkozok, hogy valóban ezeken a helyeken jártam :S
2010. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13:25, első vagyok, és én ezt elég jól tudom. :) Nem korholtam, csak kicsit unalmas, hogy minden héten van itt legalább egyvalaki, aki borderline-t diagnosztizál magán, vagy legalábbis felmerül benne, hogy az, mert elolvasott egy cikket a neten, de igazából semmire sem tudja alapozni, azon kívül, hogy legalább néhány jellemző tünet "normális" szinten (úgy értem, az életminőséget komolyan nem befolyásoló szinten) mindenkire jellemző lehet. Aki viszont benne van, tudja, hogy ez nem így...
2010. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

14:04 ha gondolod irj privit, és ott beszélgethetünk:)

Köszi a válaszokat, némileg megnyugtatott, az is lehet h a pánikroham miatt érzem magam más embernek, mert ha az iskolába beérek, és a barátaimmal vagyok, elszállnak a problémák. Mikor aztán egyedül vagyok, kezdem magam ugy érezni h nem létezek, meghaltam, nemlátom a kiutat ebből az idegen világbol. Este pedig jönnek az ilyesztő pánikrohamok. Nem tudom mi válthatja ki, csütörtökön össze vesztem a legjobb bnömmel, akit tényleg nagyon szerettem, és szeretek is, de sajnos olyat tettem amit nehéz megbocsájtani, és ezt tudtomra is adta. Azt mondta, nem haragszik, nem utál, de nemtud ezen tuljutni, és barátkozni sem tud velem. Azota csak köszönünk egymásnak. Csütörtök este végig bőgtem, arra is gondoltam öngyilkos leszek, de csak pilre fordult meg a fejemben. De tuljutottam rajta, másnap ugy keltem h nemérdekel, tanultam a hibámbol, megbirkozok vele, nem halt meg, csak most nemlétezek a számára. Péntek este meg jött a pánikroham, azota meg csak szorongok, félek, nemtudom ki vagyok,egyáltalán valos vagyok-e. RÖVIDEN ennyi.

2010. szept. 15. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
14:04es vagyok. Úgy látszik nálad megvan a kiváltó ok, ismerem az érzést, elveszíteni egy bnőt, velem úgy veszett össze a legjobb bnőm még nagyon régen, hogy nem is volt különösebb oka rá. Szüleidnek elmondtad már mit érzel? Én ma végre elmondtam, bár nem pontosan az egészet, mert erről a fura érzésről nehéz beszélni, meg sokszor írva is fakadok, ha arra gondolok, hogy beszélnem kell róla:S Szóval elmondtam nekik ezt a pánik dolgot és anyukám egyből ment az orvoshoz, iratott fel nekem frontint. Én már voltam pánikbeteg, de elmúlt, akkor is frontint szedtem meg még vmit, szóval most nekiállok és elkezdem újra szedni. Remélem fog használni, mert így lassan megőrülök. A kezeletlen pánikbetegség súlyos depresszióhoz vezethet, hát én most nem akartam kezelni, gondoltam megbírkózook vele, de csak rosszabb lett. Ez egy hormonális dolog az agyban, írtad, hogy régen is voltak ilyen érzéseid, nekem is voltak, de akkor egy-egy napig tartottak. Nem értem, miért a családsegítőbe küldtek, egy pszichiáterhez kell elmenned. Írnék privibe, de nincs otthon netem, most a szüleimnél vagyok, tehát csak itt írok :) Szóval pár éve nagyon rossz állapotban voltam és segítettek a gyógyszerek, próbálkoztam kineziológiával, különböző cseppeket kellett szednem, ha rohamom volt, semmit nem használtak, amikor meg bevettem a frontint hirtelen visszatértem a való életbe, nagyon jó érzés volt, nem kábított el, semmi extra érzés, csak a való élet. Szerintem mielőtt menj el egy pszichiáterhez és kitartás:)
2010. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, remélem csak depis vagyok, nem pedig személyiségzavaros. RÉgebben csak hipochonder voltam de azt kinőttem. Elmondtam anyuéknak, ők mondták h sztük menjek kivizsgálásra, de hát ugye előszőr a körzetihez kell menni. Mikor doki mondta h családsegitőbe küld, bekönnyeztem, nem értem miért nem tudott pszihiátriára küldeni, hiába voltam ott, az egy éve volt, és teljesen más volt a problémám. Sztem azt hiszi megint beképzelek valmit. Majd meglátom mi lesz a családsegitőbe, tudnak-e vmi segiteni. AM 14: 04, ha gondolod és lesz otthon neted, akkor irj privit, és akár tudunk beszélgetni msnen is. Jobbulást neked, remélem jobban leszel. Am az orvos nekem atarax nyugtatot irt fel:S Amitől csak beálmosodok.
2010. szept. 15. 18:15
 10/11 anonim ***** válasza:
14.04es vagyok, még mindig itt:) Nehezen ismerik fel az orvosok, hogy valóban mi a baj, engem is kivizsgáltak mindennel és semmit se találtak, lehet, hogy ez még előtted áll. Sőt régen volt egy pánikrohamom, akkor bentfeküdtem egy éjjelt a kórházban és semmit se találtak, volt, hogy szív mérőt(nem tudom a nevét) raktak rám 2 napra és semmit se találtak. Az ember ilyenkor annyi mindent be tud mesélni magának, én is a napokban, de most vmivel jobban vagyok, bár nekem a saját lakásomban/albérletemben jönnek elő a rohamok, most szüleimnél vagyok. Bevettem egy fél frontint, máris tisztábban látok. Azt a gyógyszert nem ismerem, amit neked írtak fel, nálam az első szemeknél volt úgy régen, hogy beálmosodtam tőle. Remélem mielőbb eljutsz a pszichiátriára, vagy ha nem akarnak elküldeni, keress fel egy maszekot, jobb minél előbb. Azért kiváncsi vagyok, hogy alakulsz, ha lesz netem, felvehetlek msnre:) Addig is kitartás, valószínűleg csak pánikbetegséged van, kétségbe estél, mint ahogy én is. Én már kényszerbetegséget, mániás depressziót és minden félét kitaláltam magamnak:) a lényeg, hogy van megoldás, jobbulást:)
2010. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!