Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK, alkalmassági vizsga?

SZTK, alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Diákoknak is fizetős? Mindent, amit tudtok erről, írjatok le nekem! Köszi!
2011. szept. 26. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem fizetni kell igen,hacsak nem tudod papírokkal alátámasztva igazolni,hogy rászoruló vagy,ergó nem tudod kifizetni,vagy ha kifizeted is,akkor az neked súlyos gondot okoz a megélhetésben.Ez esetben,ha ezt papírokkal tudod igazolni,akkor lehet eltekintenek tőle.


Bár ez szerintem attól is függ,hogy,és ezek most a kérdéseim lennének a kérdezőhöz:

Milyen alkalmassági vizsga?

Kötelező(tehát más hivatalos szerv vagy munkáltató kötelezően előírta számodra pl.,mint munkába állás előtti kötelező szűrővizsgálat) vagy te kérted valaminek a megállapításához?

Milyen vizsgálatokat tartalmaz a papírod?



Egy alap vizsgálatban megmérik a súlyodat,majdnem biztos,hogy mérnek egy vérnyomást,esetleg ráhallgatnak

sztetoszkóppal a tüdődre,hogy nem vagy-e tbc-s,és ennyi.


Egy speciális alkalmassági vizsgálatban már speciális vizsgálatok is lehetnek,azokat már nem feltétlen csinálják meg ingyen(gondolok itt ilyenekre hogy CT,MR,EKG,EEG,ultrahang,stb.)...


Mi van a papírodon?(a vizsgálati beutalódra gondolok)

2011. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A sulinak kell, hogy mehessünk majd gyakorlatra (légiutas-kísérő). Tüdőszűrős papírom van (most nyári), és még emellé kérnek látásról és hallásról papírt, vérnyomásról, vérképről meg vizeletről papírokat.


Furcsa, hogy CT-t nem kérnek.

2011. szept. 27. 17:44
 3/3 A kérdező kommentje:

Gyanítom, hogy munkaalkalmassági vizsgálat címén kell kérnem papírt a dokitól.

Abban vannak ilyen vizsgálatok, ugye?

2011. szept. 27. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!