Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vetessük ki a mandulám? Hogy...

Vetessük ki a mandulám? Hogy csinálják azt?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta mindig a mandulámmal volt probléma. Az orvosok folyton mondták, hogy ki kéne vetetni, de anyukám szerint ne vetessük ki, mivel utána ha nem a mandulámra, akkor a légcsövemre és a tüdőmre fognak menni a baktériumok és a fertőzések. Ez igaz?

Én már nem tudom, hogy mit higgyek.. ://

Most ki kéne akkor venni vagy nem? Hogyan veszik ki??

15/L


2011. szept. 28. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyudnak igaza van.


A mandula nagyon fontos dolog, a legfőbb kapu a fertőzések előtt. Sajnos ha sokat vagy beteg, akkor az immunrendszereddel van a hiba, akkor pedig beteg leszel, akár van mandulád, akár nincs.


Mandulakivétel csak akkor szükséges, ha már tényleg krónikus gyulladás van, gócként működik, pl. hullik a hajad, rámegy ízületeidre stb.

2011. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 24 évesen vették ki, mert valami idült mandulagyulladásom volt vagy miféle. Nem vettem észre azóta ennek semmiféle hátrányát. Tehát hgoy a légcsövemmel vagy tüdőmmel baj lenne. Egyelőre előnyét érzem, vagyis ha megfázok, akkor nem fáj a mandulám, mert nincs. :-)

Persze a megfázással vigyázok, mint addig is. Ritkán történik. Igyekszem nem jéghideget inni és jéghidegben sál nélkül tátott szájjal nem lenni...


Gyerekeket altatni szoktak, fekszenek a műtőasztalon, és úgy veszik ki nekik.

Felnőtteket általában nem altatják, hanem állítólag ülnek és úgy veszik ki.

Nem tudom, hogy 15 évesen hova csoportosítanak téged...

Én mindenesetre annyira bevoltam rezelve az egésztől, hogy elintéztük, hogy altassanak. És így nem érzékeltem, amikor kivették, nem ébredtem fel, nem fájt, csak rábíztam magam a dokikra. Utána arra ébredtem, hogy fáj nagyon, de pár nap után jobb lett... :-)

A fogorvost is nehezen tűröm, ébren én nem bírtam volna, elájultam volna, vagy elhánytam volna magam. Tehát az éber állapotban történő kivételt írja le más!


Nem tudom, hogy mit ajánljak, hogy vetesd ki vagy sem... Nekem olyan baj volt vele, hogy mindig jött belőle valami sárga trutyi, és ettől undorodtam. Ha csak megfázáskori eseti fájdalmak lettek volna (évente 1-2szeri), akkor valószínű nem vetettem volna ki.

2011. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, második, ezt írtam, hogy az idült (krónikus) gyulladásnál megoldás, hiszen ott az alapprobléma a mandula. De a visszatérő, de különálló, tehát közben tökéletesen meggyógyuló betegségeknél gyanús, hogy nem a mandula a baj, hanem az immunrendszer gyengesége.


Amúgy én se bírnám ébren, elájulok az ilyesmiktől, szóval csak altatásban.


14 fölött egyébként nem szoktak altatni.

2011. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!