Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem fizetek 3 éve TB-t. Mi...

Nem fizetek 3 éve TB-t. Mi történik ha orvoshoz megyek?

Figyelt kérdés
Tartósan munkanélküli vagyok, már 3 éve. Sajnos úgy alakult hogy orvoshoz kellene mennem (mammográfiai ultrahang vizsgálatra). Mi fog történni? Észreveszik egyáltalán? Ugyanúgy megvizsgálnak, csak fizetnem kell érte? Vagy talán büntetésre is számíthatok?
2011. szept. 28. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
sürgősségi ellátást meg kapod .és ha nincs tb fizetsz ,vagy mehetsz melegebb vidékre!!!!
2011. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
munka nélküli ,regisztrált? segélyt kapsz valamit?
2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megvizsgálnak, ellátnak, de jelenteniük kell NAV (APEH) felé, hogy nem vagy biztosított, akik visszamenőlegesen is behajtják rajtad az elmaradt díjat.
2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
kijelzi a gép nekik ahol be kell jelentkezni hogy nincs rendben a TB-d
2011. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bár velem még nem történt de úgy tudom hogy ilyenkor jelez náluk a rendszer hogy a tb kártya nem érvényes , tehát az amúgy ingyenes vizsgálatokért pénzt kell fizetni.

én külföldön élek de még itt nincs munkám addig otthon fizetem a tb-t, múltkor otthon voltam és nekem is mellultrahangra kellett mennem és a nőgyógyászom kérdezte hogy de ugye fizetve van a tb-m mert különben gond lesz. szóval ebből gondolom hogy észre fogják venni.

2011. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem volt elmaradt díjam, igaz mikor az apehnék szoltam hogy má ez és ez van, (ameddig hivatalosan járt tb addig nem fizettük be, de visszamenőleg befizettünk 3-4 honapot. az utolso fizetési csekk másolata meg mindig nálam van, biztos ami biztos :)
2011. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, azt rögtön kidobja a gép, ha nem vagy biztosított. És "büntetésre" számíthatsz. Férjemnek most küldtek ki egy 96ezer forintos nyavalyát, pedig be van jelentve (2008 óta), csak külföldön. Pedig amikor legutóbb otthon voltunk, és orvoshoz kellett mennie, semmi gond nem volt....

Szóval roppantul képben vannak ám! Most majd amikor decemberben megint hazamegyünk, be kell mennünk hozzájuk "intézkedni"...

2011. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kölcsönkérni egy tb-kártyát családtagtól? Én tesóméval mentem már orvoshoz.
2011. szept. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!