Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek nincsen fizetve...

Ha valakinek nincsen fizetve a TB-je, és nem is támogatott, akkor egyáltalán nem látják el? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
A barátomnak már egy ideje nem bejelentett munkaviszonya van, így nem jogosult a TB-re, és nem is fizette, mert nem gondolt bele, abba, hogy bármikor történhet valami. Az egyik fogával most problémák adódtak, el kellene mennie fogorvoshoz, de nem tudom, hogy így van e értelme. Egy ismerősöm azt mondta nekem, hogy van egy olyan megoldás, hogy megnézik, megmondják mit kell csinálni, és mennyibe kerül, adnak egy csekket, amit be kell fizetni, és miután az be lett fizetve ellátják. Én nem hallottam még ilyesmiről, bár engem nem is érint ez. Gondoltam kiírom ide, hátha volt már valaki hasonló helyzetben, vagy ha nem is, hátha tudja valaki, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni.
2011. okt. 9. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel a fogával gond, sokkal egyszerűbb lenne magándokihoz menni és ott azonnal ellátják, kifizeti és jónapot.

Nem kell itt csekkezni, várni és lehet, hogy úgy drágább is volna.

2011. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Van megoldás: Fizesse a TB-t!!! Anyukám hosszú ideig nem talált munkát, és a munkanélküli járulék ideje is lejárt, ezért egészen addig fizette a TB-t önmaga után, ameddig nem sikerült munkát találnia. Tehát még szarabb volt a helyzete, mert nem "feketézett", hanem 0 Ft jövedelemmel is fizette azt a havi pár ezer forintot. Pont az a baj, hogy 5 millió emberből csak 1-2 millió fizeti a TB-t. Ez nem olyan kérdés, hogy bele gondolt-e, hogy esetleg beteg lesz vagy sem... Az én véleményem egyébként is az, hogy aki nem fizet be a közösbe, az ne akarjon ingyenes ellátást sem. Van magán fogorvos is. A megspórolt TB-n, SZJA-n és egyéb járulékon most lehet azt megfizetni! Tudom, hogy a válasz nem fog tetszeni, de amikor megnézem a férjem és az én bérpapíromat, és megnézem, hogy mennyit fizetek ki havonta főleg az olyan "feketézők" miatt mint ti, akkor ennél kedvesebb választ nem tudok megfogalmazni.
2011. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként én a helyébe intézném a TB-t ugyanis, ha elkapják (elég bennt az apeh-ba egy ellenőrzés) akkor szépen kiküldik neki a csekket és utólag is befizetettik vele függetlenül attól, hogy igénybe vette-e vagy sem. Most én is munkanélkülin vagyok (pályakezdő pontosabban) és munkaügyi központban mondták, hogy ezt bizony intézni kell mert ha kiesik pl. vagy 10 hónap akkor már úgy egybe 50e-ret befizetni nembiztos, hogy kényelmes lesz.
2011. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
igénybe lehet venni a csekkes megoldást, de nem éri meg, érdemesebb elmenni maszekhoz. kivéve ha ismeri az orvost.
2011. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!