Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik ilyenkor az...

Hogyan történik ilyenkor az abortusz?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hós kislányom, akit császármetszéssel szültem. A szülés utáni kontrollon az orvosom azt mondta, 2 évet mindenképpen várjunk a következő babával. Azonban most ismét teherbe estem. De sem a lakáskörülményeink, sem az anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé, hogy megtartsuk a babát és még ugye az az 1 év is hátra lenne.

Mik ilyenkor a lehetőségek? Vagy csak az a vákuumos megoldás létezik még mindig? Anyagiakkal hogyan érdemes számolni ilyenkor?

Kérem, hogy csak azok írjanak, akik ilyen cipőben jártak korábban, vagy most kerültek ilyen helyzetbe. Az abortusz ellenes megjegyzések és a találgatások most kevésbé hasznosak számomra. Köszönöm!


2011. okt. 12. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

a 2 év nem kötelező, csak ajánlott, sokan lettek terhesek hamarabb, általában semmi gond.

30 ezer forint az abortusz

2011. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan úgy a vákum van.

Anyagiakban ha gyesen vagy, a felével számolj 12-13.000Ft, de ehez természetesen a családsegítőhöz vidd magaddal a gyesről szóló határozatot.

Azért mivel az orvosod mondta hogy még várj a gyermek vállalással, kérdezd meg hogy nem-e írná rá a leletedree hogy eü kockázata van a szülésnek, így talán ingyenes is lehet.

Mindenképp kérdezz rá, mert magától nem biztos hogy megteszi.

Én sajnos így jártam.Bár a terhességet megállapító orvos mondta hogy 90% az esélyem arra hogy belehalok a terhességbe ill. a szülésbe, mégsem írta rá a leletemre és így hiába mondtam hogy azért szeretném az abortuszt, mert meg sem akarom kockáztatni hogy a már egészséges koraszülött gyermekem félárva legyen, nem számított.

Kitartás és fel a fejjel, a gonoszkodókkal meg ne foglalkozz.

Ja mivel császáros voltál, előző este valószínűleg be kell feküdnöd, és un. laminériát (méhszáj tágítót) fognak felhelyezni.Ez kicsit kellemetlen, készülj fel rá.

2011. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vákuumot vagy kaparást használnak még mindig. Viszont az abortusz után szerintem gondolkodj el vmilyen megbízható fogamzásgátlási módszeren. Pl. kérdezd meg az orvosod, hogy használhatsz-e spirált, vagy szedj tablettát stb.
2011. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg Neked kedves második hozzászóló! Jól esett a biztatást!
2011. okt. 16. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!