Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen egy MR vizsgálat?

Milyen egy MR vizsgálat?

Figyelt kérdés

Holnap a csuklómról fognak MR-t csinálni, de nem tudom, hogy megy ez. Pl meddig tart, le kell vetkőznöm, ha igen, mennyire? (Gondolom nem pulcsiban csinálják)

Kicsit félek, úgy volt el tud velem jönni anyukám, de mégse.

14l


2011. okt. 12. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
ugyanolyan mint a röntgen,csak az MR-nél 3D-s képet kapnak a csuklódról.
2011. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én koponya MR-en voltam, le kellett venni a melltartót, mert abban fém van, de a felső az maradhatott rajtam-ha nincs benne fém. Szerintem Neked is le kell majd azt venni (a melltartót).

Meg az övet is le kell majd venni, van egy öltöző helyiség, szemüveget is ott lehet hagyni, fogszabályzót fel se tedd, ha van. Fülbevalót, nyakláncot ilyeneket se vegyél fel magadra.

Nadrág (öv nélkül) maradhatott rajtam meg a cipő is.

2011. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is pont csukló MRI-n voltam. Semmi extra, igen a fémes dolgokat nem szabad magadon hagyni, de nekem melltartót nem kellett levenni, meg semmi ruha félét, csak szemüveget, ékszereket ...

Ráfekszel hassal a "padra", adnak füldugót, mert hangosan kattog a gép. "Szupermen" pózban kell feküdni :D arra a kezedre amit néznek, tesznek valami izét ami lefogja, h ne tudd mozgatni (nem is szabad), én alig mertem még a fejemet is megmozdítani. Kb. 20-25 percig voltam bent a gépben (ez a pad vagy mi a fene, betolódik a gépbe.) Közben a szemedet is lecsukhatod ha akarod... Ha kész vagy akkor kijön a gépből ez a valami, leveszik a kezedről a tartót, leszállsz, kidobod a füldugót, visszaveszed az ékszereket és mehetsz (vagyis csak akkor ennyi ha nem kapsz kontraszt anyagot vénásan közbe, én nem kaptam) :) Az eredmény kb. 2hét.

2011. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor ez nem lesz olyan kellemetlen vizsgálat, csak gyűrűt, órát, fülbevalót, és fémes melltartót véletlenül se veszek.

Utolsó!

És neked mi lett az eredmény?

Engem csontelhalással ijesztegetnek..

És eredményt aznapra ígértek (igaz 3-5 óra várakozás után).. Te hol voltál, Pesten?

2011. okt. 12. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Neem, én Szegeden voltam. Amúgy semmi extra eredmény nem lett (amúgy 2 éve voltam és azóta is fáj a kezem. gipszelni kellett, azt teljesen elb*szta a kezemet és azóta sem tudom rendesen használni, de az orvosok szerint "semmi baja nincs a kezemnek" ... -.-" hát igen, ha nem kapnak pénzt akk ez a válasz)

Ez az eredmény, hogy ödémás az egész csuklóm és a thenár de kóros eltérés nincs.

Valami rendelleneset kerestek amitől fáj, meg az alkaromon tele van ízületi csomókkal

2011. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meddig tart (a vizsgálat)?
2014. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De adnak róla képet?
2014. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Cska az alkarod kell belerakni oda

(Nem kell teljesen levetkőzni)

2014. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!