Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet külföldön receptk...

Hogyan lehet külföldön receptköteles gyógyszerhez jutni magyar állampolgárnak? Többi lent.

Figyelt kérdés
a Questran port felírta az orvos, de megmondta, hoyg nálunk nincs. Németországben van, de nem érvényes a receptünk, már megírták ( kérdeztem online gyógyszertárat)Ausztriában is receptköteles a Questran, de pl a bécsi kórházban pont készlethiányos ( netes adat), és nem tudom ott jó -e a magyarrecept
2011. okt. 14. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
En Ausztriaban sokszor vettem(penzert),receptköteles gyogyszert.Elvalaltak a külföldi receptet is,ez mar nehany eve.
2011. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi, de akkor most menjek ki? egy határmenti gyógyszertárhoz?
2011. okt. 15. 12:19
 3/14 Catz válasza:
100%

4,0 g cholesztyramin ez a hatoanyaga. Nem hiszem el, hogy Magyarorszagon nincs ehez hasonlo gyogyszer (COLESTID POR 50 x 5 g cholestyramin). Ahogy olvasom koleszterin es verzsirszint csökkentök.


Menj vissza es kerjel mast, nehogy mar te rohangalj orszagrol-orszagra egy gyogszerert.


[link]

2011. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Magyar receptet nem lehet ott kiváltani, legalább is én rákérdeztem és azt mondták nem.


ha van olyan gyógyszerük amit keresel és nem receptköteles akkor kiadják. Ha receptköteles akkor osztrák orvossal kell íratni.


Nos, nekem még biztosítás is kellett volna hogy megkapjam amit kerestem...

2011. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a neten én is találtam ilyen port, csakhogy elavult oldalak, illetve már le akarták cserélni a tartalmát de mégis úgy maradt, ugyanis egy csomót telefonáltam és ilyen por egy gyógyszertárban sincs, de azért köszi
2011. okt. 19. 22:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsö valaszado vagyok.

Lehet mar nem aktualis,de megis leirom,amint irtam,Becsben,többször vettem,külföldi receptre gyogyszert,persze ilyenkor meg kell fizetni a telyes arat.Tegnap szinten kikaptam,egy szerbiai receptre,egy eleg erös gyogyszert,Methotrexat(nem egesz 22€),tehat elvalaljak a külföldi receptet is,2 gyogyszertarba kerdeztem.

2011. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Kérd meg Simpsonékat, hogy vigyenek el.
2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
és nekik ingyen van
2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

szóval, ha van magyar receptem, akkor kapok, csak teljes áron. az jó, megpróbáljuk.

nem is nekem lesz, hanem rokonnak, csak ő nem beszél nyelveket és tanácstalan, viszont ragaszkodik ehhez a készítményhez( megjegyzem szerintem is van hasonló nálunk, mondtam is neki, de az "nem jó" )

2011. nov. 6. 08:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire aktuális még a probléma, de ha budapestiek, akkor az Európa Gyógyszertár kimondottan külföldi gyógyszerek beszerzésével foglalkozik. Érdemes először őket keresni, ha jól tudom, egy kiutzás árához viszonyítva minimális kezelési költséget számolnak fel a behozatalért (~2-3 euro). [link] - itt a Kapcsolat menüpont alatt az elérhetőségüket is megtalálja és ők biztosan elfogadják a magyar receptet is.


Egyébként ezzel kapcsolatban az első válaszadónak tökéletesen igaza van: az Európai Unión belül a gyógyszertáraknak kötelességük elfogadni a szabályos, érvényes Európai Uniós receptet, viszont ilyenkor a betegnek a gyógyszer teljes árát kell fizetnie.

2012. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!