Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik a legelső nőgyógyá...

Mi történik a legelső nőgyógyászati vizsgálaton? Gyógyszert iratni mennék.

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 09:27
 1/5 kriszti78dk válasza:
Engem csak vérvételre küldtek,de nem volt vizsgálat.Orvostól függ.
2011. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi különös.

Ha normális, lelkiismeretes a doki, akkor deréktól lefelé levetkőzöl, és megvizsgál, hogy nincs-e bármi gond, pl. anatómiai eltérés, vagy egy kis gomba. Ha ilyesmi fennáll, előbb kapsz rá valamit, mivel a gyógyszer miatt elszaporodhat, és komoly gyulladást, folyást okozhat.

Felöltözöl, aztán megkérdi, milyen betegségek fordultak elő a családban (pl. trombózis), dohányzol-e, van-e bármilyen betegséged, és elküld egy vérvételre.

Aztán ha ennek is megvan az eredménye, akkor felír egy fogamzásgátlót.


Ha a doki olyan, aki sz.rik bele, csak minél hamarabb végezzen, az megkérdi, van-e valami ismert betegséged, és fél percen belül a kezedbe nyomja a receptet.


Szóval ne kezdj el parázni, ha megvizsgál, még mindig ez a jobbik eset. :)


Mindenki túléli, csak kellemetlen a szituáció, hogy egy idegen olyan helyen nézeget, ahol az ismerőseid se szoktak. De neki ez a szakmája, szóval számára pont olyan páciens vagy, mint a többi hatszáz. :)

2011. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az első gyógyszer felíratásakor meg is vizsgált! De ne parázz tőle, mert ő nap mint nap ezt csinálja, és nem úgy tekint rád, mint aki élvezettel csinálja, csak kb úgy mint egy fogorvos a fogakra...

Szerintem jobban jársz , ha meg is vizsgál. Évente úgy is kell járni méh-nyakrák szűrésre.

2011. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és a vérvétel elkerülhetelen? kb. el is ment az életkedvem,hogy olvastam, h vérvétel is van. Elég erős tűfóbiám van :/
2011. okt. 15. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen kell. Egyrészt abból nézi meg, hogy rendesen működik-e a májad, illetve ha volt a családban trombózisos, akkor megnézik, hogy van-e rá hajlamod.
2011. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!